بازدید دادستان تهران از زندان رجایی شهر

به گزارش مجله بای بلاگ، دادستان تهران به همراه هیات 30 نفره قضایی در زندان رجایی شهر حضور یافتند تا پرونده های تمام زندانیان را مورد پایش و بررسی دقیق قرار دهند.

بازدید دادستان تهران از زندان رجایی شهر

به گزارش ایسنا، القاصی مهر به همراه سی نفر از معاونین و قضات شعبات مختلف، در بازدیدی که پنج ساعت به طول انجامید، با تمام زندانیان رجایی شهر دیدار کرده، پفراینده آنان را پایش نمودند تا با غربالگری قضایی، احکام مرخصی بین حبس یا شش ماهه پایان حبس و پیشنهاد عفو برای افراد واجد شرایط صادر کنند.

دادستان تهران ضمن تاکید بر لزوم بررسی دقیق پفراینده ها و درخواست های زندانیانی که در طول ایام حبس، رفتار خوبی از خود نشان داده اند، شرح داد: رویکرد اصلاحی و تربیتی و بازگشت سعادتمندانه به جامعه، مورد تاکید رییس قوه قضاییه است.

وی با اظهار رضایت از فرایند اقدامات بهداشتی، خدمات رفاهی و زندانبانی اجرا شده و تحولات اساسی در زندان رجایی شهر گفت: مهمترین نتیجه اجرای طرح پایش، کاهش جمعیت کیفری است و در این راستا ظرفیت شوراهای حل اختلاف و ترویج فرهنگ صلح و سازش بسیار کارآمد خواهد بود.

در این دیدار، مدیرکل زندان های استان تهران ضمن تقدیر از کار جهادی قضات و پایش پفراینده ها گفت: زمانی که کسی زندانی می شود، خانواده او با انبوهی از مسائل روبرو می شود که خود در ایجاد آن نقشی نداشته و این موضوع می تواند آسیب های متعدد اجتماعی؛ فرهنگی؛ روانشناختی و اقتصادی برای همسر و فرزندان زندانیان را رقم بزند.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: چه بسا فرد مجرم در زندان از امکانات مناسب برخوردار بوده اما خانواده او به دلیل نبود امکانات و بی توجهی؛ در معرض انواع آسیب ها قرار می گیرند، به همین دلیل تلاش بر این است تا با اجرای دستورات قوه قضائیه زندانیان در طرح پایش گسترده با اعزام به مرخصی های بین یا پایان حبس به کانون خانواده بازگردند.

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح پایش، تا حد امکان تمام زندانیان واجد شرایط به مرخصی اعزام یا آزاد شوند.

بنا به این خبر، در دیدار پنج ساعته، دادستان تهران و سی نفر هیات همراه احکام ارفاقی لازم را صادر کردند که با استقبال زندانیان روبرو شد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5262

به "بازدید دادستان تهران از زندان رجایی شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید دادستان تهران از زندان رجایی شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید