برای دیدن خرس قطبی کجا برویم؟ (قسمت اول)

به گزارش مجله بای بلاگ، در سال های اخیر توجه گردشگران به تماشای خرس های قطبی در محل زندگی طبیعی آن ها جلب شده است. در این مقاله از خبرنگاران مکان هایی را معرفی می کنیم که برای دیدن خرس قطبی بهترین هستند.

برای دیدن خرس قطبی کجا برویم؟ (قسمت اول)

خرس های قطبی که چند سالی است به شخصیت های مشهور و جذاب دنیای حیوانات تبدیل شده اند، در معرض خطر هستند.

با وجود این که دیدن پادشاه قطب شمال مسائل و هزینه زیادی دارد، مدام بر تعداد گردشگرانی که برای دیدن خرس قطبی در زیستگاه طبیعی اش صف می کشند، افزوده می شود؛ آنها می خواهند تازمانی که امکان دیدن خرس های قطبی وجود دارد، فرصت را از دست ندهند!

اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعیت یا آی یو سی ان (IUCN) خرس قطبی را در فهرست گونه های آسیب پذیر قرار داده است. این حیوان آینده نامعلومی دارد، اما هنوز جای امیدواری هست. در سپتامبر سال 2015، پنج دولت کانادا، پادشاهی دانمارک، گرینلند، نروژ، روسیه و امریکا، برنامه اقدام پیراقطبی را امضا کردند؛ این برنامه، شامل استراتژی 10 ساله برای حفظ بقای درازمدت خرس های قطبی است. بنا به گفته بنیاد دنیای طبیعت (WWF) تعداد خرس قطبی در حیات وحش بین 22 هزار تا 31 هزار قلاده است.

اکنون زود است که بخواهیم موفقیت این برنامه را ارزیابی کنیم، اما امیدوار هستیم از خرس های قطبی بیشتر حفاظت شود.

بهتر است به بخش جالب ماجرا بپردازیم! افراد خوش شانسی که توانسته اند خرس قطبی ببینند، بر این نکته توافق دارند که هیجان انگیزترین تجربه تماشای حیات وحش روی کره زمین، دیدن خرس قطبی است. گردشگری خرس قطبی هنوز صنعت نسبتا جوانی به شمار می رود و چالش های خودش را دارد. برای مثال تماس بیشتر انسان با خرس قطبی در نروژ، باعث شکار تعدادی از خرس ها شده است. گردشگرانی که برای تماشای خرس قطبی به قطب شمال سفر می کنند، با انتشار کربن، بقای پستانداران دریایی را به خطر می اندازند.

از سوی دیگر، مدیریت خوب گردشگری خرس قطبی، این پیام الهام بخش را به بازدیدکنندگان می دهد که باید از این محیط زیست آسیب پذیر حفاظت کرد.

اگر شما هم آرزو دارید روزی بتوانید به تماشای خرس های قطبی دوست داشتنی بروید، در این مقاله با خبرنگاران همراه باشید تا بگوییم بهترین مقصدهای قطبی برای تماشای یواشکی این حیوانات باشکوه کجا هستند.

در کانادا: چرچیل، مانیتوبا (Churchill, Manitoba)

بی جهت نیست که به چرچیل می گویند پایتخت خرس قطبی در دنیا! هر پاییز صدها خرس قطبی در خلیج هادسون (Hudson Bay) نزدیک شهر چرچیل جمع می شوند. آنها منتظر یخ بستن دوباره دریا می مانند تا بتوانند فُک شکار کنند. چرچیل که صنعت گردشگری مناسبی دارد، در دسترس ترین و البته ارزان ترین مقصد برای تماشای خرس قطبی است.

تورهای خرس قطبی خودورهای ویژه ای به نام tundra Buggies دارند که به همین منظور طراحی و ساخته شده اند. گردشگرانی که سوار این خودورهای سفیدرنگ می شوند، هم می توانند از داخل خودرو منظره خرس های قطبی را تماشا کنند و هم از بخش روباز آن. با این خودروها می شود بدون به خطر انداختن امنیت انسان یا خرس ها به آنها نزدیک شد. در بخش روباز آن می شود به راحتی عکاسی کرد.

بهترین زمان سفر

اکتبر (9 مهر تا 10 آبان) و نوامبر (11 آبان تا 9 آذر) بهترین زمان دیدن خرس های قطبی در چرچیل است، اما بعضی از اپراتورها ماه مارس (10 اسفند تا 10 فروردین) را برای اقامت در کلبه پیشنهاد می کنند. زیرا در این وقت سال، سر و کله خرس مادر و توله هایش که از کمین گاه بیرون می آیند، پیدا می شود. در ماه های اوت (11 مرداد تا 10 شهریور) و جولای (10 تیر تا 10 مرداد) می توانید علاوه بر تماشای خرس قطبی، نهنگ سفید هم ببینید.

اپراتورها کدامند؟

در این منطقه از تور نیم روزه تا تور چند روزه ماجراجویانه با اقامت در کلبه های توندرایی ارائه می شود. سه اپراتور شامل گریت وایت بر تورز (greatwhitebeartours.com)، فرونتیرز نورث (frontiersnorth.com) و نچرال هبیتیت ادونچرز (nthab.com) در مقایسه با اپراتورهای دیگر، دسترسی بهتری به محدوده مدیریت حیات وحش چرچیل (Churchil Wildlife Management Area) دارند که محوطه کلیدی تماشای خرس های قطبی است.

هزینه

تور چهار روزه حدود 15 میلیون ریال هزینه دارد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1414

به "برای دیدن خرس قطبی کجا برویم؟ (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای دیدن خرس قطبی کجا برویم؟ (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید