برداشت مستقیم از حساب بانکی، روش جدید پرداخت در ایران

به گزارش مجله بای بلاگ، بر خلاف کشور های توسعه یافته، پرداخت های مستمر و اتوماتیک از حساب بانکی همچنان در ایران مرسوم نیست.

برداشت مستقیم از حساب بانکی، روش جدید پرداخت در ایران

یکی از روش های پرداخت که بازیگران بین المللی خدمات پرداخت مانند پی پال (Paypal) به کاربران خود ارائه می نمایند، امکان برداشت مستمر برای حق اشتراک، قبض های گوناگون و شارژ تلفن و کیف پول، تنها با یک مرتبه کسب اجازه از مشتری است.

با استفاده از این ابزار کسب وکارهایی که روی پرداخت مستمر ماهیانه یا دوره ای کاربران شان حساب می نمایند به راحتی می توانند مبلغ مورد نظر خود را ماهیانه یا در دوره های تعیین از مستقیم از حساب مشترکین شان برداشت نمایند.

مشترکین این کسب وکارها هم از سوی دیگر دغدغه فراموش کردن پرداخت ماهیانه یا دوره ای هزینه خدمات شان را نخواهند داشت و نگران قطع شدن خدمات مورد احتیاجشان به دلیل عدم پرداخت به موقع صورت حساب نخواهند بود.

اگرچه بعضی بانک ها در ایران از سال ها پیش زیرساخت لازم برای پیاده سازی این خدمات را فراهم نموده بودند اما ده دلیل پراکندگی، نبود استاندارد معین برای مستندات فنی تمامی بانک ها، کم بودن تعداد بانک هایی که این خدمات را ارائه می دادند، خام بودن سرویس های ارائه شده و مشکلاتی مانند این ها تا امروز شاهد پیاده سازی گسترده و چشم گیر این خدمات در کسب وکارهای گوناگون و همه گیر شدن شان در جامعه نبوده ایم.

در ماه های اخیر پرداخت الکترونیک ارسباران، وندار ابزاری به نام پرداخت اتوماتیک حق اشتراک (Subscription) را روی زیرساخت خدمات برداشت مستقیم بانک ها توسعه داده و در اختیار کسب وکار ها قرار داده است.

وندار که پیش از این در حوزه پرداخت الکترونیک با ابزار پرداخت درگاه پرداخت اینترنتی خود (با قابلیت هایی بیش از درگاه پرداخت های معمول ارائه شده توسط سایر شرکت های پرداخت الکترونیک) شناخته شده است، حالا دومین ابزار پرداخت آنلاین خود، سرویس حق اشتراک را به بازار معرفی نموده است.

این ابزار به گونه ای توسعه داده شده است که تمامی کسب وکارها فارغ از ابعاد و گستردگی فعلی کسب شان تنها در صورتی که وب سایت ثبت شده و در دسترسی داشته باشند بتوانند از آن استفاده نمایند.

از مزیت های ابزار حق اشتراک وندار نسبت به دریافت مستقیم این خدمات از بانک ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- یک مرتبه پیاده سازی و اتصال به تمامی بانک های طرف قرارداد وندار

- توسعه مستمر تعداد بانک های تحت پوشش وندار بدون احتیاج به صرف انرژی توسط کسب وکار ها

- مستندات فنی استاندارد

- صرف هزینه کمتر برای پیاده سازی و نگهداری سرویس حق اشتراک

- پشتیبانی متمرکز وندار روی تمامی بانک های تحت پوشش

- اجرای عملیات مغایرت گیری روزانه با بانک ها و ارائه گزارش مغایرت گیری شده به کسب وکارها

- پنل مدیریت حساب کاربری

- ارائه گزارش های متنوع و آنلاین

وندار در حال حاضر خدمات حق اشتراک خود را روی حساب 11 بانک ارائه می نماید:

- بانک ملت

- بانک کشاورزی

- پست بانک ایران

- بانک اقتصاد نوین

- بانک سامان

- بانک سرمایه

- بانک شهر

- بانک آینده

- بانک انصار

- بانک دی

- بانک ایران زمین

البته امید می رود که در یک سال آینده تعداد این بانک ها به بیش از 20 بانک افزایش پیدا کند. بدون شک ابزار حق اشتراک برای کسب وکارهایی که بر مبنای دریافت حق اشتراک از کاربران شان فعالیت می نمایند، سهولت در پرداخت برای کاربران و سرعت نقدشوندگی مطالباتشان را به ارمغان می آورد.

وندار امیدوار است که با گسترش فرهنگ استفاده از این ابزار کارآمد و در آینده ای نه چندان دور این روش پرداخت سهم قابل قبولی از پرداخت های آنلاین کشور را به خود اختصاص دهد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5860

به "برداشت مستقیم از حساب بانکی، روش جدید پرداخت در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت مستقیم از حساب بانکی، روش جدید پرداخت در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید