بلومبرگ: دربار سعودی گفته، شاهزاده احمد و بن نایف در تدارک کودتا بودند

به گزارش مجله بای بلاگ، پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از یک منبع سعودی گزارش داد، دربار سعودی به شورای معتمدین گفته است که علت بازداشت شاهزاده احمد و شاهزاده بن نایف تدارک برای کودتا بوده است.

بلومبرگ: دربار سعودی گفته، شاهزاده احمد و بن نایف در تدارک کودتا بودند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دو رسانه آمریکایی جمعه شب از بازداشت دو شاهزاده مهم در عربستان خبر دادند و اعلام کردند که دربار سعودی گفته این دو مشغول کودتا بوده اند.

روزنامه وال استریت ژورنال و پایگاه خبری بلومبرگ گفته اند، احمد بن عبدالعزیز برادر شاه سعودی و محمد بن نایف ولی عهد سابق این کشور متهم به خیانت و تدارک کودتا شده و اکنون بازداشت هستند (جزئیات بیشتر).

پایگاه خبری بلومبرگ با اشاره به بازداشت این دو مقام سعودی از قول آیهام کامل رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در گروه مشورتی اورآسیا نوشت: طی روزهای اخیر چالش های رهبری سعودی مثل گلوله برفی بزرگ شده است. تحولات اخیر احتمالا باعث شده است که شاخه خاندان ملک سلمان و محمد بن سلمان ولی عهد به کودتا حساس شده باشند و این اقدامات مهم ترین موانع جدی در هرگونه تغییرات بالقوه در رهبری سعودی را از بین خواهد برد.

بلومبرگ همچنین به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به دربار سعودی که با موضوع آشنایی دارد مدعی شد که دربار سعودی به شورای متحدانش گفته است که شاهزاده احمد و شاهزاده بن نایف در تدارک کودتا علیه خاندان حاکم بوده اند.

بلومبرگ همچنین گزارش داد که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف زمانی که هر دو در سفری زمینی با یکدیگر بودند بازداشت شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف به خیانت بزرگ متهم شده و در یک اردوگاه نظامی صحرایی در بازداشت هستند.

بازداشت این دو شاهزاده برجسته در زمانی صورت می گیرد که از یک سو بن سلمان طی روزهای اخیر تصمیمات یکجانبه بی سابقه ای اتخاذ کرده و زیارت و طواف کعبه را با توجه به انتشار ویروس کرونا متوقف کرده که این اقدام در تاریخ اسلام سابقه نداشته است و از سویی دیگر شایعاتی درباره شرایط جسمانی و سلامتی شاه سعودی منتشر شده است.

ص

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1094

به "بلومبرگ: دربار سعودی گفته، شاهزاده احمد و بن نایف در تدارک کودتا بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلومبرگ: دربار سعودی گفته، شاهزاده احمد و بن نایف در تدارک کودتا بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید