بهترین مشاغل تکنولوژی در سال 2020

به گزارش وبلاگ خرید، نزدیک به نیمی از فهرست بهترین مشاغل سال 2020 که توسط این موسسه تهیه شده، شامل مشاغل تکنولوژی است و در صدر آن موقعیت شغلی مهندس کاربری وب قرار گرفته است.

بهترین مشاغل تکنولوژی در سال 2020

سال جدید آغاز شده است و با وجود همه اتفاقات و وقایع ناخوشایند، اما تقویم تازه با خودش امید ها و رویا های تازه می آورد. تغییر شغل و موقعیت کاری هم یکی از این تحولات است که می تواند اهداف و آرزو های جدید را به دنبال خودش بیاورد.

با این اوصاف است که موسسه Glassdoor به سیاق هر سال به آنالیز مشاغل مختلف در حوزه تکنولوژی پرداخته و بهترین موقعیت های شغلی برای کار در سال جدید میلادی را انتخاب و معرفی نموده است. هر چه باشد صنعت تکنولوژی همچنان صنعت پردرآمدی است.

با این حال، اما طبیعتا این به معنای آن نیست که همه مشاغل تکنولوژی درآمد یکسانی دارند. Glassdoor که در زمینه مشاغل، استاندارد های شغلی و رضایتمندی افراد از کارشان فعالیت می نماید، به تازگی فهرستی از بهترین مشاغل را منتشر نموده است که در صدر آن ها مشاغل مربوط به صنعت تکنولوژی قرار دارند.

این آنالیز ها با سه فاکتور مهم و تاثیرگذار متوسط درآمد پایه سالانه، رضایتمندی کلی از شغل و تعداد فرصت های شغلی آن، صورت گرفته است. نزدیک به نیمی از فهرست بهترین مشاغل سال 2020 که توسط این موسسه تهیه شده، شامل مشاغل تکنولوژی است و در صدر آن موقعیت شغلی مهندس کاربری وب قرار گرفته است.

این شغل حالا جایگزین شغل پرطرفدار این فهرست یعنی پژوهشگر داده شده است که از سال 2016 در صدر این فهرست قرار داشت. شغل مهندس کاربری وب در واقع شامل مدیریت بخش تصویر عمومی یک وب سایت یا اپلیکیشن است.

این مهندسان معمولا با رابط کاربری یک وب سایت یا اپلیکیشن سر و کار دارند و ملزومات کار آن ها بسته به خود آن فرد، می تواند متغیر باشد. آماندا استانسل تحلیلگر تحقیقات مالی Glassdoor در این مورد می گوید: در حالی که پژوهشگری داده همچنان شغل پرطرفدار و روبه رشدی است، اما شاهد تقاضای چشمگیر برای مهندسی کاربری وب هستیم که انتظار می رود در سال جدید میلادی بیش از 13 هزار فرصت شغلی در آن ایجاد گردد و این میزان دو برابر فرصت های شغلی ایجاد شده برای پژوهشگران داده است.

علاوه بر فرصت های شغلی متعدد، درآمد خوب و رضایتمندی بالا از این شغل عوامل دیگری برای انتخاب آن به عنوان بهترین شغل تکنولوژی در سال جدید میلادی هستند.

کارشناسان و تحلیلگران Glassdoor شواهد بیشتری دارند که نشان می دهد مشاغل تکنولوژی متقاضیان بیشتری نسبت به دیگر مشاغل دارند. فهرست منتشرشده اداره کار آمریکا از محبوب ترین مشاغل هم بسیاری از مشاغل حوزه تکنولوژی در زمینه های توسعه نرم افزار و امنیت اطلاعات را در خودش دارد.

مایکل الیسون موسس و مدیرعامل بنیاد غیردولتی آموزش علوم کامپیوتری CodePath.org در این مورد می گوید: با این همه اگر در حال آنالیز مشاغل تکنولوژی به عنوان شغل جدیدتان هستید، مطمئن شوید که آن را به دلایل منطقی و زیادی انتخاب می کنید نه فقط به خاطر درآمد بالای آن. اگر یک شغل را بر اساس علاقه مندی تان انتخاب کنید، قطعا بیشتر در آن دوام خواهید آورد و رشد بیشتری هم می کنید.

مهندس کاربری وب: این شغل که به عنوان توسعه دهنده وب کاربرمحور هم شناخته می گردد، در واقع وظیفه طراحی، انتخاب، نصب و آزمایش عناصر مختلف رابط کاربری یک وب سایت یا اپلیکیشن را به عهده دارد. در واقع او روی چهره ظاهری وب یا اپلیکیشن متمرکز است و از این نظر کارش اهمیت زیادی دارد. میزان رضایتمندی کارمندان در این موقعیت شغلی 9/ 3 از 5 امتیاز است و درآمد سالانه نسبتا بالای 105 هزار و 240 دلار دارند. این در حالی است که انتظار می رود در سال جدید بیش از 13 هزار فرصت شغلی در این زمینه وجود داشته باشد.

توسعه دهنده جاوا: آن ها با توجه به کد های متنوع و گسترده ای که به سرعت به روز شده و تغییر می نمایند، اپلیکیشن ها و وب سایت های پویایی را طراحی می نمایند و در عین حال کار هایی مانند طراحی رابط کاربری را هم در پشت صحنه انجام می دهند. میزان رضایتمندی از این شغل 9/ 3 بوده و با متوسط درآمد سالانه 83 هزار و 589 دلاری، پیش بینی می گردد بیش از 16 هزار فرصت شغلی در این زمینه ایجاد گردد.

پژوهشگر داده: او به شکل کاملا حرفه ای مسوول جمع آوری، تحلیل و تفسیر داده ها و اطلاعات است و نقش مهمی در ارائه آمار های فنی، ریاضی و عملی دارد. ظاهرا کارمندان شاغل در این کار رضایت خوبی از جایگاهشان دارند و امتیاز 4 از 5 را به آن داده اند. متوسط درآمد سالانه این کار 107 هزار و 801 دلار است و انتظار می رود در سال جدید بیش از 6500 فرصت شغلی در این زمینه ایجاد گردد.

مدیر محصول: او مسوول نظارت بر فرایند توسعه محصولات یک سازمان است و استراتژی تجاری پشت یک محصول را در اختیار دارد. او به خوبی بر تمام ویژگی ها و قابلیت های یک محصول نظارت می نماید. میزان رضایتمندی از این کار 8/ 3 از 5 است و پیش بینی می گردد در سال جدید بیش از 12 هزار فرصت شغلی در این زمینه ایجاد گردد. درآمد سالانه مدیران محصول به طور متوسط برابر 117 هزار و 713 دلار است.

مهندس DevOps: او با توسعه دهندگان و کارمندان بخش آی تی به طور مستقیم کار نموده و بر فرایند ارائه کد ها نظارت می نماید. آن ها در واقع توسعه دهندگانی هستند که به استفاده از عملیات شبکه و کدنویسی علاقه مندند. میزان رضایتمندی آن ها از شغل شان 9/ 3 از 5 است و متوسط درآمد سالانه شان به 107 هزار و 310دلار می رسد. کارشناسان تخمین می زنند که در سال 2020 بیش از 6600 فرصت شغلی در این زمینه ایجاد گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 414

به "بهترین مشاغل تکنولوژی در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مشاغل تکنولوژی در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید