بهره برداری از 1077 تخت بیمارستانی در 5 استان

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران : هفتاد و سومین برنامه افتتاح طرح های ملی که امروز برگزار گردید به پروژه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرداری تهران اختصاص داشت، در 5 استان برگزار گردید.

بهره برداری از 1077 تخت بیمارستانی در 5 استان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا؛ استان های تهران، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و قم میزبان امروز برنامه ای بودند که از ابتدای سال 99 هر پنجشنبه با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری برگزار می گردد. برنامه افتتاح طرح ها امروز که به پروژه های های وزارت بهداشت با عنوان #هر-خانه-یک-پایگاه-سلامت و همچنین شهرداری تهران اختصاص داشت وبا سرمایه گذاری 3214 میلیارد تومان، زمینه اشتغال را برای 2 هزار و 680 نفر فراهم نموده، نشانگر تحول در بخش سلامت کشور است.

تحولی که به بیان رییس جمهوری، در هیچ برهه ای در تاریخ ایران از نظر مکان، بیمارستان، تخت و تجهیزات، بهسازی و نوسازی در مجموع ایجاد نشده است.

حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح ها با بیان اینکه در طول یک سال گذشته 14 هزار تخت بیمارستانی به بهره برداری رسیده است، و این موضوع در تاریخ کشور بی سابقه است، تاکید نمود: به همه دست اندرکاران می گویم که از تبلیغات ناروا نرنجند و از حرف های بی اساس نگران نباشند؛ دروغ ها را باد می برد ولی بیمارستان، تخت، پزشک و درمان می ماند و مردم در طول سال های آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز که در آیین بهره برداری از بیمارستان تکاب در آذربایجان غربی سخن می گفت، از کاهش 65درصدی پرداختی از جیب مردم در طول مدت فعالیت دولت تدبیر و امید با وجود تحریم ها و شرایط کرونایی اطلاع داد که می تواند از مصادیق تحول قابل توجه در بخش سلامت کشور باشد.

ایرج حریرچی ابراز امیدواری کرد که این پرداختی از جیب مردم در دولت آینده به 25 درصد نیز کاهش پیدا کند.

وی با بیان اقدامات گسترده دولت طی هشت سال اخیر در حوزه سلامت گفت: در طول این مدت میزان تخت های افتتاح شده و ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی در مناطقی از کشور که اقوام و اقلیت های مذهبی زندگی می نمایند، بیشتر از مناطق مرکزی کشور بوده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل در آذربایجان غربی نیز که هشت سال قبل به ازای هر هزار نفر، تنها 9 دهم تخت بیمارستانی وجود داشت این میزان هم اکنون به 1.6 تخت به ازای هر هزار نفر رسیده است که تا سرانجام سال به 1.7 تخت نیز خواهد رسید که نزدیک به متوسط کشوری است.

در برنامه افتتاح امروز، علاوه بر گشایش دو ایستگاه مترو تهران، یک هزار و 77 تخت بیمارستانی در بیمارستان فیروزآبادی شهرری، بیمارستان جایگزین لنگرود، بیمارستان آذرشهر، بیمارستان تکاب و بیمارستان بخش خصوصی مادر قم به بهره برداری رسید.

افتتاح بیمارستان 329 تختخوابی فیروزآبادی شهرری

این بیمارستان پس از 2 دهه عملیات عمرانی و تجهیز امروز همزمان با دهه کرامت به به فرمان ویدیوکنفرانسی رییس جمهوری به بهره برداری رسید و در مراسم گشایش آن انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، سیدکامل تقی نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم گفت: بیمارستان فیروزآبادی دارای 329 تخت بستری و 15 تخت جراحی تخصصی است و با اعتبار 980 میلیارد تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی، اعتبارات ملی و فرمانداری شهرستان ری احداث و تجهیز شده است.

وی افزود: بیمارستان فیروزآبادی به عنوان پیشرفته ترین بیمارستان جنوب تهران از امروز انواع خدمات درمانی را به ساکنان شهرستان ری و سایر مناطق جنوبی تهران می دهد.

توکلی با بیان اینکه ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی در داخل محوطه همان بیمارستان قدیمی فیروزآبادی در شهرری احداث شده است، افزود: احداث این بیمارستان که هم جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرستان ری و هم یکی از خواسته مهم مردم جنوب تهران بود نقش به سزایی در افزایش سرانه بهداشت و درمان ری خواهد داشت.

امروز در تهران همچنین 2 ایستگاه مترو شهرک آزمایش و مدافعان سلامت در خطوط 6 و 7 در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رییس جمهوری افتتاح شد.

به گفته علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، با افتتاح این 2 ایستگاه تعداد ایستگاه های فعال ناوگان مترو تهران و حومه به 141 ایستگاه رسید.

وی ادامه داد: بدنبال پیشنهاد جامعه پزشکی و شهرداری تهران و نیز تائید شورای اسلامی پایتخت، ایستگاه مترو باقرخان در خط 7 به پاس زحمات کادر بهداشت و درمان در دوران شیوع بیماری کرونا به ایستگاه مدافعان سلامت تغییر نام داد.

امام ادامه داد: با افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش، شهروندان ساکن محله کوی نصر و شهرک آزمایش با استفاده از شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی، دسترسی آسانی به محدوده مرکزی و جنوب شهر (از جمله بازار تهران) پیدا کردند.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه تاکید نمود: ایستگاه باقرخان با قرار داشتن در محدوده خیابان های ستارخان و باقرخان، بزرگراه های شهید چمران و شهید نواب صفوی و تونل توحید، به طور قطع طیف وسیعی از مسافران را جذب خود می نماید.

وی یادآور شد: عملیات اجرایی احداث هر 2 ایستگاه شهرک آزمایش و باقرخان از سال 1394 شروع شده بود که بهار سال جاری به طور همزمان شاهد بهره برداری از آنها هستیم.

بیمارستان 96 تختخوابی مهر شهرستان تکاب آذربایجان غربی

بیمارستان 96 تختخوابی مهر در شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی از دیگر طرح های افتتاح شده امروز است که به کارفرمایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی و با هزینه 2 هزار و 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی احداث شده است.

آیین بهره برداری از این بیمارستان با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، حسن همتی نماینده مردم ، فرماندار و جمعی از مسوولان محلی در شهرستان تکاب در سی و یکمین آیین پویش ره سلامت به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

به گفته جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی، بیمارستان 96 تختخوابی مهر تکاب، 9 هزار و 337 مترمربع زیربنا دارد و شامل بخش های بستری، جراحی، اورژانس، تصویربرداری، مراقبت های ویژه، آزمایشگاه و درمانگاه است.

وی افزود: عملیات احداث این بیمارستان که در سال 1387 شروع شده است در دولت تدبیر و امید شتاب گرفته و طی 2 سال اخیر تکمیل و آماده بهره برداری شد.

بیمارستان 96 تختخوابی آذرشهراذربایجان شرقی

برای ساخت این بیمارستان که امروز به فرمان رییس جمهوری افتتاح شد، 200 میلیارد تومان و برای تجهیز آن 100 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته محمدحسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، در دولت تدبیر و امید بیش از یک هزار پروژه در بخش بهداشت و درمان آذربایجان شرقی، اجرا شده و یا در حال اجراست.

وی با بیان اینکه هم اکنون در تمامی شهرستان های استان بخش دیالیز احداث و راه اندازی شده است، گفت: احداث بزرگترین بخش دیالیز خاورمیانه در تبریز با 122 تخت، احداث بزرگترین اورژانس کشور در بیمارستان امام رضا(ع)، سه برابر شدن بخش های ویژه، راه اندازی مجهزترین بخش های مربوط به رادیوتراپی، شیمی درمانی، مسمومیت و پیوند و افزایش 2 هزار و 700 تخت استاندارد بیمارستانی و استاندارد سازی 90 درصد تخت های باقی مانده از جمله اقدامات دولت در این استان است.

بیمارستان 135 تختخوابی در لنگرود گیلان

بیمارستان شهید حسین پور لنگرود در استان گیلان پروژه دیگری است که امروز به وسیله ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور و مقامات کشوری و استانی افتتاح گشت.

رئیس جمهوری در آیین افتتاح این بیمارستان، توسعه و تکمیل بیمارستان های مرزی و مرکزی را حائز اهمیت دانست و با تاکید بر توسعه توریسم سلامت در کشور پس از سرانجام اپیدمی کرونا، خاطر نشان کرد: توسعه خدمات سلامت در استان های شمالی و توریست پذیر همیشه جزو اولویت ها بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی وزارت راه نیز در این مراسم، توضیح داد: این سازمان کوشش نموده به عنوان بازوان اجرایی دولت با همکاری مشاوران، پیمانکاران، متخصصان و مهندسان ایرانی، اقدامات مطلوب و شایسته ای انجام دهند تا از دغدغه وزارت بهداشت و حوزه سلامت کاسته گردد.

علی نبیا با بیان اینکه در یک سال اخیر احداث و تکمیل 14 بیمارستان نیمه تمام کشور در دستور کار نهاده شد، گفت: طی این مدت ساخت و تکمیل 13 بیمارستان به اتمام رسیده و طی یک ماه آینده نیز، تنها بیمارستان به جامانده هم تکمیل و در اختیار مردم قرار می گیرد.

بیمارستان لنگرود با 135 تخت، درمساحتی بالغ بر 11 هزار و 443 متر مربع، اعتبار بالغ بر 280 میلیارد تومان احداث و راه اندازی شده است و به وسیله آن، برای 400 نفر نیز اشتغالزایی انجام شده است.

بیمارستان شهید حسین پور لنگرود دارای بخش های درمانگاه، اورژانس، تصویر برداری، فیزیوتراپی، بخش های بستری بچه ها، زنان و زایمان، زنان LDR، مراقبت ویژه (CCU)، مراقبت ویژه (ICU)، اعمال جراحی، بستری داخلی و بستری خارجی است.

بیمارستان تخصصی 218 تختخوابی مادر قم

بیمارستان تخصصی 218 تختخوابی مادر در شهرک پردیسان قم پروژه دیگری است که امروز به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

استاندار قم در این آیین گفت: با کشف دو مورد اولیه ویروس کرونا برای اولین در ایران در استان قم مجموعه بهداشتی و درمانی با نوعی شوک و غافلگیری غیرمنتظره روبه رو شد.

بهرام سرمست افزود: یکی از نقاط مثبت بروز بیماری کرونا در این استان، تبدیل کردن همزمان تهدید به فرصت و تکمیل زیرساخت های درمانی قم مانند بیمارستان امیرالمومنین(ع) و بیمارستان مادر بود.

بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم در هشت طبقه ساخته شده است؛این بیمارستان 230 تخت خوابی، 6 اتاق عمل با 26 تخت مجهز و مدرن، 16 تخت اورژانس، 182 تخت بستری، 15 تخت آی سی یو، 8 تخت سی سی یو، 6 تخت PICU و 4 تخت آی سی یو نوزادان دارد.

به گفته وی، با بهره برداری از بیمارستان مادر و امیرالمومنین(ع) طی یک سال گذشته 450 تخت به ظرفیت تخت های درمانی استان قم افزوده شده است.

بیمارستان مادر قم واقع در شهرک پردیسان با 37 هزارمتر زیربنا بزرگترین بیمارستان خصوصی این استان به شمار می آید که کلنگ احداث این طرح در سال 91 توسط استاندار وقت به زمین زده شد، اما با توجه به تحقق نیافتن وعده های دولت دهم برای اختصاص بودجه، عملیات اجرای آن تا سال 93 به تعویق افتاد، اما از پانزدهم بهمن آن سال بار دیگر شروع شد و امروز بصورت رسمی با سخنرانی ویدیوکنفرانسی رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

آموزشگاه ما: آموزشگاه ما | آموزش باید برای همه در دسترس باشد

فروشگاه تکنولوژی: فروشگاه تکنولوژی | آشنایی و معرفی فناوری های جدید در صنایع فروشگاهی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7599

به "بهره برداری از 1077 تخت بیمارستانی در 5 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 1077 تخت بیمارستانی در 5 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید