به تحریم های غیر قانونی آمریکا پایبند نباشید

به گزارش وبلاگ خرید، وزیر خارجه ایران به همتای فرانسوی خود توصیه کرد در گفت و گوهای آینده در وین در زمینه برجام، موضع سازنده ای اتخاذ کند.

به تحریم های غیر قانونی آمریکا پایبند نباشید

به گزارش خبرنگاران، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه به وقت تهران از تماس با همتای فرانسوی خود و توصیه به وی در زمینه اتخاذ موضعی سازنده در قبال برجام اطلاع داد.

محمدجود ظریف وزیر خارجه ایران در توئیتی بدین منظور نوشت: امروز در تماس تلفنی با ژان ایو لودریان، وزیر امورخارجه فرانسه از او خواستم تا در نشست آینده در وین، موضع سازنده ای در قبال برجام نشان دهد. من از فرانسه خواستم تا به تعهدات خود در این توافقنامه احترام بگذارد و به تحریم های غیرقانونی اعمال شده از سوی ایالات متحده پایبند نباشد.

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه اطلاع داد که صبح شنبه با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران تلفنی مصاحبه نموده است.

وی گفت: من از شروع مجدد مصاحبهها درباره موضوع هسته ای در وین استقبال کردم. من بر نقش سازنده ای که تروئیکای اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) درباره شروع مجدد چنین مصاحبههایی ایفا کردند، تاکید نمود که این اقدام در ادامه کوشش های قاطعی است که فرانسه، آلمان و انگلیس برای حفظ برجام از سال 2017 داشته اند.

روز آدینه وبگاه آکسیوس به نقل از یک دیپلمات غربی نوشت که نمایندگان سه کشور اروپایی در نشست روز آدینه موضع سرسختانه تری در قبال ایران در مقایسه با موضعی که دولت بایدن تا کنون داشته اتخاذ نموده اند.

آکسیوس نوشت که نمایندگان سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس از سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران خواسته اند که با تعامل مستقیم با آمریکا موافقت کند و گفته اند که پیشنهاد های دولت بایدن بسیار معقول است. دیپلمات های غربی گفته اند که نماینده فرانسه به صورت ویژه ای اصرار داشته و به عراقچی گفته که موضع ایران طرد کننده و غیر مفید است.

وزیر خارجه ایران بعد از انتها نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام در گزارشی توییتری درباره این نشست نوشت: در نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام، ایران، اتحادیه اروپا، سه کشور اروپایی به اضافه 2 کشور (چین و روسیه) موافقت کردند که مذاکرات حضوری را سه شنبه هفته آینده در وین از سر بگیرند. هدف: سریعاً نهایی کردن برطرف تحریم ها و اقدامات هسته ای، به وسیله طراحی راستا برطرف تمام تحریم ها و پس از آن توقف تدابیر جبرانی از سوی ایران.

وزارت خارجه آمریکا نیز اطلاع داد که این کشور در نشست روز سه شنبه آینده در وین اتریش برای بحث درباره بازگشت دوجانبه به برنامه جامع اقدام مشترک حضور خواهد یافت.

منبع: فارس

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6783

به "به تحریم های غیر قانونی آمریکا پایبند نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به تحریم های غیر قانونی آمریکا پایبند نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید