تداوم رشد مثبت اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان

به گزارش مجله بای بلاگ، خبرنگاران- اقتصاد ژاپن سه ماهه پایانی سال قبل را با رشد مثبت به پایان رساند.

تداوم رشد مثبت اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رشد مالی سومین اقتصاد بزرگ جهان همان گونه که پیشتر نیز انتظار می رفت، ادامه داشته و و برای دومین فصل متوالی مثبت باقی مانده است. به گفته اقتصاددانان و کارشناسان، بازگشایی تدریجی کسب و کارها و از سرگیری تجارت خارجی از عوامل اصلی ثبت این عملکرد خوب بوده اند. طبق اعلام دولت ژاپن در سه ماهه پایانی 2020 اقتصاد این کشور 3.0 درصد رشد داشته است.

این رشد که 0.4 درصد بیشتر از رشد پیش بینی شده قبلی توسط کارشناسان و 2.0 درصد کمتر از رشد دوره مشابه قبل است، بیش از همه به لطف رشد 3.2 درصدی سرمایه ثابت رقم خورد. در بین بخش های مختلف، مخارج مصرف کنندگان 2.0 درصد افزایش یافته است. مخارج سرمایه ای نیز 1.1 درصد بیشتر شده است. مخارج دولتی و سرمایه گذاری ثابت رشد مثبت را تجربه کرده اند و به ترتیب 0.8 درصد و 0.6 درصد رشد مثبت داشته اند.

تجارت خارجی ژاپن نیز طی این مدت بهبود یافته تا جایی که طی مدت فوق صادرات این کشور 11 درصد بیشتر و واردات 4.1 درصد افزایش پیدا کرده است. بدین ترتیب کسری تراز تجاری بیش از پیش کاهش یافته است.

در حال حاضر بزرگ ترین شریک تجاری ژاپن محسوب می شود و در نتیجه از سرگیری فعالیت های تولیدی، روابط تجاری دو طرف تا حد زیادی بهبود یافته است. همچنین بخش بزرگی از کارخانه های تولیدی ژاپنی نیز در حال بازگشت به ظرفیت تولیدی قبلی خود هستند.

ژاپن یکی از کمترین خسارت ها را از شیوع کرونا در بین اقتصادهای پیشرفته متحمل شده است حدود 425 هزار ژاپنی به کرونا مبتلا شده اما حدود 7400 نفر جان خود را از دست داده اند.

ایسنا نوشت: بانک مرکزی ژاپن از ماه مارس تا به امروز در مجموع حدود 18 تریلیون ین نقدینگی به اشکال مختلف به بازارهای مالی تزریق کرده است تا از پیامدهای مالی ویروس کرونا بکاهد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6242

به "تداوم رشد مثبت اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رشد مثبت اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید