ثروتمندترین چهره فناوری چین راز موفقیت خود را فاش کرد ، تعریف جک ما از قانون طلایی 996

به گزارش مجله بای بلاگ، جک ما، میلیاردر سرشناس چینی و موسس خرده فروش علی بابا، معتتقد است راز ثروت و موفقیت افسانه ای در یک قانون معین است. قانونی که به قانون 996 مشهور شده است.

ثروتمندترین چهره فناوری چین راز موفقیت خود را فاش کرد ، تعریف جک ما از قانون طلایی 996

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، جک ما که به عنوان یکی از بین المللی ترین ثروتمندان چینی معروفیت دارد معتقد است مسیر معروفیت و ثروت از جاده تلاش می گذرد اما این تلاش به یک قانون معین نیز وابسته است.

جک ما در جریان سخنرانی خود در جمع کارکنان علی بابا گفت: من از سن پایین به یک قانون معین اعتقاد داشتم و این قانون چیزی نبود به جز 966 . درواقع از 9 صبح تا 9 بعد از ظهر و در شش روز هفته کار کردن می تواند نه تنها کلید پیروزیت فردی، بلکه کلید پیروزیت جامعه چین باشد.

او ادامه داد: بسیاری از شرکت ها و مردم فرصت کافی برای کار به شکل 996 را ندارند. اما اگر شما زمانی که جوان هستید، به همین شیوه کار کنید، مطمئن باشید که تا خاتمه عمر پیروز خواهید بود.

جک ما تاکید کرد که پیروی خودش از همین قانون موجب ایجاد انفجار در اینترنت و راه اندازی سایت خرده فروشی او شده است و البته ثروتی را رقم زده که بر اساس اطلاعات فوربس حداقل 40 میلیارد دلار ارزش دارد. اما سخنرانی جک ما و تاکیدش بر کار زیاد از دید بسیاری از کاربران فضای مجازی نقد شده و حتی بسیاری او را دیکتاتور خطاب کرده اند. او نیز در یک پست وبلگی به منتقدان خود پاسخ داده است.

وی در بخشی از این پست نوشته: همانطور که انتظار داشتم، نظرات من در مورد برنامه 996 منجر به بحث و انتقاد بدون توقف شده است. من این افراد را درک می کنم اما به معتقدم چیزی که گفتم درست بود. بسیاری از جوانان امروزی راه و رسم پیروزیت را نمی دانند.

ریچار لیو بنیانگذار میلیاردر و مدیر عامل شرکت بزرگ تجارت الکترونیک چینی JD.com، نیز در واکنش به این اظهارات در پست وبلاگی نوشت : مجبور کردن کارکنان به این حجم ساعات کار غیر انسانی است. با این حال، اگر شما شغلی را دوست دارید مسئله ای برای اجرای 996 وجود ندارد.. اما اگر فقط برای امرار معاش کار کنید و شغلتان را دوست نداشته باشید،هر دقیقه رفتن به محل کار عذاب آور است.

با این حال،جک ما و ریچارد لیو تنها افرادی نیستند که به نوعتی ساعات کاری طولانی را تایید می کنند، ایلان ماسک نیز از مشاهیر جهانی فناوری و مدیرعامل سرشناس شرکت تسلا است که به بی خوابی و کار طولانی مشهور است. او در ماه نوامبر در توییتر خود گفت: هیچکس در جهان 40 ساعت در هفته به شکل واقعی کار نکرده است. او بعدها گفت که مردم باید از 80 تا 100 ساعت در هفته کار کنند تا تاثیر بزرگی داشته باشند.

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8866

به "ثروتمندترین چهره فناوری چین راز موفقیت خود را فاش کرد ، تعریف جک ما از قانون طلایی 996" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمندترین چهره فناوری چین راز موفقیت خود را فاش کرد ، تعریف جک ما از قانون طلایی 996"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید