خبرنگاران قدردانی رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از شهرداری مشهد

به گزارش وبلاگ خرید، مشهد- خبرنگاران- رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سفر به مشهد از همکاری شهرداری این کلانشهر در تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی قدردانی کرد.

خبرنگاران قدردانی رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از شهرداری مشهد

سردار سرتیپ بهمن کارگر روز چهارشنبه در مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی اضافه کرد: کوشش شهرداری مشهد برای احداث این مرکز فرهنگی و افتتاح فاز نخست آن قابل قدردانی است.

وی با بیان اینکه فرماندهان ارشد استان نیز برای در اختیار قرار دادن تجهیزات نظامی برای این مرکز اعلام آمادگی نموده اند ادامه داد: محوطه سازی و چیدمان تجهیزات نظامی در این مرکز باید گویای مرکز فرهنگی دفاع مقدس باشد و اجرای این مهم برای مخاطب ایجاد جذابیت می نماید و باعث حضور گسترده اقشار مختلف مردم در این مرکز می گردد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: اولویت دیگری که در احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان باید مورد توجه قرار گیرد، احداث آمفی تئاتر به عنوان محل گردهمایی پیشکسوتان دفاع مقدس است. این آمفی تئاتر در سالگرد عملیات و مناسبت های ملی می تواند پذیرای پیشکسوتان دفاع مقدس باشد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی تولیت آستان قدس رضوی مقرر شده است مسجد مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان توسط این آستان مقدس احداث گردد، شهرداری مشهد نیز محوطه سازی و ساخت آمفی تئاتر را به عنوان اولویت اصلی در دستور کار قرار دهد.

محمدرضا کلایی شهردار مشهد نیز با ارائه راهکارهایی برای تأمین اعتبار مورد احتیاج تکمیل پروژه در دست احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی، آمادگی شهرداری مشهد را برای محوطه سازی و شروع عملیات اجرایی آمفی تئاتر این مرکز بیان کرد.

مرحله نخست مرکز فرهنگی دفاع مقدس در مشهد مهر ماه سال جاری افتتاح شد، بر اساس اعلام مسوولان ارزش 13.5 هکتار زمین مجموعه فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی واقع در منطقه کوهسنگی مشهد بیش از 50 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

تا به امروز و با همراهی شهرداران مشهد از سال 1396 تا به امروز 300 میلیارد ریال برای این مجموعه هزینه شده که ماحصل این اقدامات تکمیل و افتتاح ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس بوده است.

بر اساس اعلام مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی مقرر گشت مرکز فرهنگی باغ و موزه دفاع مقدس خراسان رضوی با مساحت 13.5 هکتار در باغ کوهسنگی مشهد با حفظ محیط عمومی به عنوان بوستان مورد استفاده قرار گیرد.

سردار حسینعلی یوسفعلی زاده در مراسم افتتاح مرحله نخست این مرکز وعده داده بود ساختمان جبهه مقاومت دنیا اسلام که 70 درصد پیشرفت داشت، دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد که این وعده تا به امروز محقق نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6528

به "خبرنگاران قدردانی رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از شهرداری مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قدردانی رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از شهرداری مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید