خبرنگاران 12 مسجد تاریخی در کردستان مرمت شد

به گزارش وبلاگ خرید، سنندج - خبرنگاران - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: 12 مسجد تاریخی و فرهنگی در استان از محل اعتبارات ملی و استانی مرمت و بهسازی شد.

خبرنگاران 12 مسجد تاریخی در کردستان مرمت شد

اسماعیل مریوانی روز یکشنبه در این خصوص گفت: این تعداد مسجد با تخصیص مبلغ هفت میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار ملی و استانی از سال 96 تا خاتمه بهمن ماه 98 مرمت شدند.

وی بیان اینکه این مساجد با بافت تاریخی دوره های سلجوقی تا قاجاریه در شهرهای مختلف استان قرار گرفته اند، اضافه کرد: تعدادی از این مساجد در سالهای گذشته نیز از محل اعتبارات استانی و ملی، حفاظت و مرمت شده بودند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اضافه کرد: مسجد جامع سنندج، مسجد دو مناره سقز، مسجد قوله سنندج، مسجد خسروآباد گروس بیجار، مسجد و مقبره پیر عمر و مسجد و تکیه طاقه گوره در سنندج از جمله مهمترین مساجد مرمت شده است.

مریوانی یادآور شد: با توجه به ارزش مساجد تاریخی استان، از مردم و هیأت امناء مساجد انتظار می رود، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان را در حفاظت این مساجد یاری کنند.

وی تاکید کرد: کردستان بیش از 25 مسجد تاریخی دارد که از این تعداد درحال حاضر 22 مسجد در فهرست آثار ملی کشور به رسیده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 915

به "خبرنگاران 12 مسجد تاریخی در کردستان مرمت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 12 مسجد تاریخی در کردستان مرمت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید