درخواست از وزیر کار برای پیگیری بیمه کارگران ساختمانی

به گزارش وبلاگ خرید، نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی از وعده وعیدهای داده شده برای بیمه کارگران ساختمانی انتقاد کرد و خواهان ورود وزیر کار به موضوع بیمه کارگران ساختمانی شد.

درخواست از وزیر کار برای پیگیری بیمه کارگران ساختمانی

هادی ساداتی در گفت وگو با خبرنگاران درباره آخرین اخبار از بیمه کارگران ساختمانی گفت: متاسفانه علیرغم وعده هایی که به ما در بحث بیمه کارگران ساختمانی داده شده بود این اتفاق هرگز نیفتاد و دوسال است که کارگران ساختمانی تنها با وعده بیمه شدن انتظار می کشند.

وی درباره تعداد کارگران ساختمانی فاقد بیمه گفت: بر اساس آمارها تعداد کارگران ساختمانی در فهرست انتظار از سال 1398 تا به امروز نزدیک به 250 هزار نفر هستند. متاسفانه تنها وعده و وعید بود که شنیدیم و وقتی هم که اعتراض می کنیم هیچ پاسخ روشنی دادهدنمی گردد و اقدام جدی صورت نمی گیرد.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره جایگزینی کارگران ساختمانی با سهمیه های خالی بیمه در سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: متاسفانه این سهمیه را هم ندادند.

سازمان افرادی که مستحق بیمه نبودند اعم از وکیل و طلافروش را که خود را کارگر ساختمانی جا زده بودند شناسایی کرد و قرار شد به جای آنها، کارگران ساختمانی فاقد بیمه جایگزین شوند ولی این وعده هم عملی نشد وکارگران ساختمانی فاقد بیمه، جایگزین ظرفیتهای خالی نشدند.

به گفته ساداتی، کارگران ساختمانی چاره کار را در تغییر دولت و تغییر سیاست های تامین اجتماعی دیدند تا بلکه در دولت نو به خواسته به حق آنها توجه و رسیدگی گردد.

وی از وزیر کار خواست تا شخصا به این موضوع ورود کند و بیمه کارگران ساختمانی را که سالها در صف انتظار مانده اند، پیگیری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8243

به "درخواست از وزیر کار برای پیگیری بیمه کارگران ساختمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست از وزیر کار برای پیگیری بیمه کارگران ساختمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید