در کمترین زمان خشم خود را کنترل کنید

به گزارش وبلاگ خرید، خشم یکی از احساسات طبیعی است که برای همه انسان ها در موقعیت های مختلف به وجود می آید. اگر خشم وعصبانیت منجر به پرخاشگری، طغیان یا حتی درگیری فیزیکی گردد، می تواند مشکل ساز باشد.

در کمترین زمان خشم خود را کنترل کنید

انسان باید احساساتی که در وجود خود دارد را بشناسد و مهارت های لازم برای کنترل احساسات را بلد باشد. کنترل خشم یک مهارت مفید است که به شما در برقراری ارتباط مثبت با دیگران یاری می نماید. در این مطلب از خبرنگاران به بیان راهکارهای کنترل خشم می پردازیم.

راهکارهای کنترل خشم

در ادامه راه های کنترل خشم و عصبانیت و مهارت کنترل خشم را آنالیز می کنیم تا شما با استفاده از این تکنیک ها خشم و عصبانیت خود را مدیریت کنید.

انرژی خود را صرف کار مثبتی کنید

انرژی منفی خود را که به علت عصبانیت در شما بوجود آمده است مهار کنید. به جای آن یک کار خوب برای کسی انجام دهید. انرژی و احساسات خود را برای چیزی که سالم و سازنده است خرج کنید.

دوری کردن از چیزی که باعث عصبانیت شده از راهکارهای کنترل خشم

شاید شما بخاطر اینکه فرزندتان اتاقش را بهم ریخته و رفته است عصبانی شوید. در اتاق را ببندید. شما می توانید به طور موقت به خشم خود خاتمه دهید و آن را از دید خود دور کنید تا هنگامی که عصبانیت شما فروکش شد، بتوانید تصمیم درست بگیرید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب چگونه بفهمیم مردی متاهل است یا مجرد؟ سر بزنید.

قبل از صحبت کردن، حرف هایتان را بسنجید

قبل از انکه حرفی بزنید آن را مزه مزه کنید. بسنجید که حرف شما چه تاثیری دارد. آیا باعث می گردد در آینده برای شما مشکل ایجاد گردد؟ با این کار از طغیان و جنجال دوری می کنید.

چیزی که شما را عصبانی می نماید تغییر دهید

مثلا اگر رانندگی در ترافیک و شلوغی باعث ایجاد خشم و عصبانیت برای شما می گردد می توانید راستا جدیدی را پیدا کنید و یا از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید. گزینه هایی را در نظر بگیرید که از ناراحتی و عصبانیت شما می کاهد حتی اگر وقت بیشتری از شما بگیرد.

صحبت کردن با یک دوست از راهکارهای کنترل خشم

صحبت کردن با یک دوست مورد اعتماد و حامی که احتمالا می تواند دیدگاه جدیدی ارائه دهد، برای کاهش عصبانیت و کنترل خشم بسیار مفید است. این راه کنترل خشم به شما یاری می نماید که آرامش خود را بدست آورید و با صحبت کردن، احساس سبکی داشته باشید.

به خودتان زمان بدهید

اولین جملاتی که هنگام عصبانیت به ذهنتان می رسد، مسلما چیزی نیست که باید بگویید. قبل از اینکه چیزی بگویید که باعث ناراحتی اطرافیان و یا خود شما بگردد، به خودتان زمان بدهید. این کار باعث می گردد شما از حالت عصبانی خود دور شوید و آرامش را به شما باز می گرداند.

نامه بنویسید

برای شخصی که شما را عصبانی نموده است نامه یا ایمیل بنویسید اما سریع آن را ارسال نکنید. وقتی که عصبانیت شما فروکش شد مجدد نامه را بخوانید اگر حرف هایی که نوشته اید منطقی به نظر می رسید، می توانید ارسال کنید و اگر دیدید حرف ها از روی عصبانیت و ناراحتی بوده آن را حذف کنید. اغلب، ابراز احساسات به شکلی مناسب برترین گزینه است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب رازهایی که زنان هرگز به مردان نمی گویند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 6 آبان 1401 بروزرسانی: 6 آبان 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8847

به "در کمترین زمان خشم خود را کنترل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کمترین زمان خشم خود را کنترل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید