دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی این دانشگاه را ابلاغ کرد.

دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه ای، دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان ها، واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

طهرانچی در این بخشنامه تأکید نموده است: با عنایت به سیاست های کلان دانشگاه در حوزه امور پژوهشی و با هدف تقویت و توانمندسازی فرآیند های پژوهشی به منظور حل احتیاج های کشور، فراهم آوردن شرایط مناسب برای پژوهشگران در حوزه های مختلف و همچنین راهنمایی پژوهش ها به سمت نوآوری و تحقیقات کاربردی، تدوین دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در دستورکار پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه نهاده شد.

یکی از مهم ترین منابعی که امکان دسترسی سریع و آسان را به تحقیقات روز برای دانش پژوهان فراهم می سازد، نشریات دانشگاهی کشور است که به توسعه و تکامل کمی و کیفی تحقیقات مدد رسانده و زمینه ساز حل مسائل جامعه در زمینه های علوم مرتبط خواهد بود. به همین دلیل، این دستورالعمل ابلاغ شده است.

اهداف اصلی ابلاغ دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شامل مواردی ازجمله ارتقای صندلی علمی دانشگاه آزاد اسلامی در نظام های رتبه بندی بین المللی، حرکت در راستا تبدیل شدن به دانشگاه مولد علم، راهنمایی پژوهش ها به سمت تحقیقات نوین و معرفی دستاورد های علمی، بهره مندی از منابع علمی پژوهشی توسط اعضای هیأت علمی، حرکت به سمت ایجاد نظام نشر علمی در سطح ملی و بین المللی و تسهیل معرفی دستیافته های پژوهشی دانشجویان است.

در این بخشنامه تأکید شده است: گسترش و توسعه دانشگاه ها، تکثر و تنوع نشریات علمی کشور را ایجاب می نماید و با توجه به اینکه حمایت از مسئولان نشریات علمی از اولویت های راهبردی دانشگاه است، ضروری است مسئولان دانشگاه در حوزه های مختلف اهتمام ویژه نسبت به اجرای صحیح، دقیق و بهنگام این شیوه نامه داشته باشند.

لازم به ذکر است، دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار واحد ها و مراکز دانشگاهی نهاده شده و شامل مواردی ازجمله میزان تشویقی، مزایای عوامل اجرایی، میزان حق الزحمه آماده سازی و حق الزحمه عوامل اجرایی نشریات علمی، میزان حق الزحمه داوری مقاله های علمی، محل تأمین بودجه، تفسیر و توضیح مفاد و... است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 224

به "دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل اجرایی حمایت اقتصادی نشریات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید