راهنمای خرید تبلت ویندوزی و معرفی پنج تبلت برتر

به گزارش مجله بای بلاگ، در این مطلب به راهنمای خرید تبلت ویندوزی می پردازیم و در کنار آن تعدادی از بهترین تبلت های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز را هم به شما معرفی خواهیم کرد. مسلما تبلت های ویندوزی هم کاربرانی در بین علاقه مندان به تکنولوژی دارند. از همین رو تهیه مطلبی در رابطه با راهنمای خرید تبلت ویندوزی لازم و ضروری به نظر می رسد.

راهنمای خرید تبلت ویندوزی و معرفی پنج تبلت برتر

خبرنگاران| سروس تکنولوژی - در بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی ابتدا آن دسته از نکاتی که باید در خرید تبلت های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز مد نظر قرار داد را مطرح می کنیم و سپس به معرفی تعدادی از تبلت های شاخص، که از وجود این سیستم عامل شناخته شده بهره می گیرند، خواهیم پرداخت.

اگرچه در حال حاضر کاربران علاقه مند به تکنولوژی بیشتر به تبلت های اندرویدی توجه نشان می دهند یا به سراغ آیپدهای اپل می فرایند، اما تبلت های ویندوزی هم مخاطبان خاص خود را در میان کاربران دارند. در واقع آن دسته از کاربرانی که به کار با کامپیوترهای خانگی یا لپ تاپ های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز خو گرفته اند، ارتباط بیشتری با تبلت های ویندوزی برقرار می نمایند.

به طور کل افرادی که قصد استفاده از نرم افزارهای مختلف تحت ویندوز را دارند اما به دلیل فعالیت هایی که انجام می دهند حمل و نقل مداوم یک لپ تاپ نسبتا سنگین برایشان مقدور نیست، به سراغ یک تبلت ویندوزی می فرایند. ابزاری که از قابلیت حمل و نقل مناسب تری نسبت به لپ تاپ های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز برخوردار است و می تواند بسیاری از کارهای این ابزارها را با کیفیتی مشابه انجام دهد. پس بهتر است این دسته از کاربران پیش از خرید یک تبلت مبتنی بر سیستم عامل ویندوز، به راهنمای خرید تبلت ویندوزی توجه نمایند.

راهنمای خرید تبلت ویندوزی: نکات مهم

از جمله نکات مهمی که در بحث خرید تبلت ویندوزی باید به آن اشاره نمود، توجه به اندازه آن تبلت است. در واقع شما پیش از خرید یک تبلت باید انتظارات خود از این ابزار را به طور دقیق معین کنید. این انتظارات معمولا با اندازه تبلت رابطه مستقیمی برقرار می کند. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید یک تبلت ویندوزی سبک را جایگزین لپ تاپ سنگین و قدیمی تان کنید، باید به سراغ مدلی از تبلت بروید که اندازه نمایشگر آن بتواند احتیاجهایتان را برآورده کند و جایگزین مناسبی برای لپ تاپ شما باشد.

به طور کل در بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی می توان به این نکته اشاره نمود که معمولا تبلت های ده اینچ یا عظیم تر از آن می توانند انتخاب مناسبی برای آن دسته از کاربرانی باشند که قصد جایگزینی لپ تاپ خود را با یک تبلت دارند.

در ادامه علاوه بر اندازه تبلت باید به نوع طراحی آن نیز توجه ویژه ای داشت. به عبارت بهتر، آن دسته از کاربرانی که قصد جایگزینی لپ تاپ خود با یک تبلت ویندوزی را دارند، به طور حتم عادت بیشتری به کار با صفحه کلید نسبت به کار با نمایشگر لمسی تبلت دارند. به همین دلیل بهتر است این دسته از کاربران به سراغ خرید تبلت هایی بفرایند که همراه با صفحه کلید عرضه می شوند یا حداقل قابلیت اتصال به صفحه کلید را پشتیبانی می نمایند.

پشتیبانی از یو اس بی و اچ دی ام آی: به طور کل قابلیت اتصال به صفحه کلید معمولا به وسیله درگاه یو اس بی برای تبلت فراهم می شود. بنابراین در بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی باید به کمیت و کیفیت درگاه هایی که تبلت مورد نظر از آنها پشتیبانی می کند نیز اهمیت دهید. در مجموع می توان گفت که برای یک تبلت ویندوزی، پشتیبانی از درگاه یو اس بی در کنار وجود درگاه اچ دی ام آی امتیاز کاملا مثبتی محسوب می شود. چرا که شما علاوه بر مجهز کردن تبلت خود به ابزارهای جانبی نظیر صفحه کلید یو اس بی، می توانید آن را به وسیله کابل اچ دی ام آی به نمایشگرهای مختلف یا تلویزیون های مجهز به درگاه اچ دی ام آی نیز متصل کنید.

مجهز بودن به دوربین و پشتیبانی از سیمکارت: در ادامه این راهنما نکات دیگری تیز وجود دارد که باید به آنها توجه داشت. به عنوان مثال بهره مندی تبلت مورد نظر شما از امکاناتی نظیر دوربین جلو و عقب یا شیار سیمکارت، یک امتیاز برای آن به شمار می رود. چرا که به وسیله دوربین تبلت خود، قادر به برقراری تماس تصویری یا فیلمبرداری و عکس برداری خواهید بود. همچنین وجود سیمکارت نیز برای برقراری ارتباط با دیگران یا استفاده از اینترنت مفید است. همچنین اگر قصد استفاده طولانی مدت از تبلت ویندوزی خود را دارید، بد نیست کیفیت و گنجایش باتری تبلت مورد نظرتان را هم مورد توجه قرار دهید.

آنالیز کارایی تبلت: گذشته از این موضوع، در بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی باید به کارایی تبلت مورد انتخاب خود نیز توجه ویژه ای داشته باشید. به بیان دقیق تر بهتر است قبل از خرید یک تبلت ویندوزی مواردی نظیر قدرت پردازشی و کیفیت قطعات سخت افزاری به کار رفته در آن را به طور دقیق مورد آنالیز قرار دهید. در واقع با توجه به نوع کاربرد تبلت ویندوزی برای شما باید کیفیت و کارایی آن را هم به طور دقیق معین کنید. به عنوان مثال اگر تبلت ویندوزی خود را تنها به منظور استفاده از نرم افزار آفیس می خواهید، احتیاجی نیست که این تبلت از معینات سخت افزاری آن چنان قدرتمندی برخوردار باشد. علاوه بر آن همیشه سعی کنید به سراغ تبلتی بروید که از آخرین و جدیدترین نسخه منتشر شده ی ویندوز استفاده می کند. به این ترتیب می توانید از جدیدترین امکانات تدارک دیده شده برای تبلت های ویندوزی بهره ببرید.

حال که با اصول کلی خرید یک تبلت ویندوزی آشنا شدیم، بد نیست در ادامه بحث به تعدادی از بهترین تبلت های ویندوزی جدید موجود در بازار هم اشاره ای داشته باشیم.

راهنمای خرید تبلت ویندوزی: تبلت Microsoft Surface Pro

آخرین نسخه از تبلت ویندوزی اختصاصی شرکت مایکروسافت یعنی تبلت Surface Pro بهبود های قابل توجهی را نسبت به نسخه پیش از خود تجربه نموده است. در گام نخست شاهد استفاده این تبلت از پردازنده جدید Kaby Lake هستیم. به این ترتیب می توان گفت که پردازنده 2.5 گیگاهرتزی مدل Intel Core i7-7660U این تبلت اکنون از انعطاف و قدرت پردازش بیشتری برخوردار است.

علاوه بر آن کیفیت باتری این تبلت نیز با بهبود قابل توجهی نسبت به گذشته همراه بوده است. به گونه ای که کیفیت این باتری نسبت به مدل پیش از خود حدود 32 درصد افزایش یافته است. در کنار این موضوع کارایی و کیفیت قلم اختصاصی این تبلت یعنی Surface Pen نیز بهتر از قبل خواهد بود. به بیان دقیق تر حساسیت فشار این قلم اختصاصی اکنون به تراز 4096 ارتقا یافته است و کاملا حرفه ای تر از قبل می کند. با این حال نکته منفی تبلت Microsoft Surface Pro این است که این قلم اختصاصی به طور مستقیم همراه با تبلت عرضه نمی شود و باید به شکل جداگانه توسط کاربران خریداری شود.

به هر حال بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی بدون نام بردن از تبلت ویندوزی Microsoft Surface Pro به عنوان سردمدار تبلت های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز چندان کامل جلوه نمی کند. به همین دلیل بد ندیدیم که نامی هم از این تبلت ویندوزی به میان بیاوریم.

راهنمای خرید تبلت ویندوزی: تبلت Acer Switch 3

اما معرفی تبلت های برتر در در این بحث، تنها به معرفی محصول اختصاصی شرکت مایکروسافت محدود نمی شود. در واقع تبلت Acer Switch 3 نیز از جمله تبلت های شاخص ویندوزی است که می تواند مورد انتخاب و استفاده کاربران قرار گیرد. از جمله نکات مثبت این تبلت آن است که قیمت آن تقریبا به نصف تبلت اختصاصی مایکروسافت یا همان Surface Pro می رسد. با این حال کیفیت و کارایی آن به هیچ وجه به اندازه نصف تبلت یاد شده نیست.

اگرچه این تبلت از معینات سخت افزاری پایین تری نسبت به Surface Pro برخوردار است، اما در عین حال می تواند بیشتر انتظارات کاربران از یک تبلت 12.2 اینچی عادی را برآورده کند. همچنین باید به این نکته هم اشاره نمود که تبلت Acer Switch 3 درست همانند بسیاری از همتایان خود از خصلت دوگانه شبه لپ تاپ برخوردار بوده و در کنار آن به صفحه کلید هم مجهز است. در واقع تبلت ویندوزی Acer Switch 3 بیشتر به کار آن دسته از کاربرانی می آید که از تبلت خود انتظاراتی مشابه با یک لپ تاپ دارند.

راهنمای خرید تبلت ویندوزی: تبلت Samsung Galaxy TabPro S

اکنون نوبت معرفی محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی تبلت ویندوزی Samsung Galaxy TabPro S است. این تبلت 12 اینچی در حال حاضر یکی از نازک ترین و باریک ترین تبلت های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز در دنیا محسوب می شود.

علاوه بر آن تبلت Samsung Galaxy TabPro S یکی از معدود تبلت های ویندوزی به شمار می رود که از وجود نمایشگر Super AMOLED استفاده می کند. البته در کنار این نمایشگر شفاف، تبلت جدید شرکت سامسونگ از وجود بلندگوهای قدرتمندی نیز بهره می برد.

به این ترتیب می توان تبلت ویندوزی Samsung Galaxy TabPro S را ابزاری مناسب برای آن دسته از کاربرانی قلمداد کرد که تبلت خود را بیش از هر چیز برای اجرای فعالیت های چند رسانه ای نظیر مشاهده فیلم یا انجام بازی های مختلف به کار می برند. در واقع به علت سازگاری نه چندان مناسب این تبلت با صفحه کلید، نمی توان آن را انتخاب مناسبی برای آن دسته از کاربرانی دانست که به تبلت های دوکاره و مشابه با لپ تاپ علاقه مند هستند. اما برای علاقه مندان به سیر و سیاحت در دنیای سرگرمی این تبلت ابزاری تمام عیار به شمار می رود.

تبلت HP Spectre x2

به طور کل هدف اصلی از طراحی و فراوری تبلت ویندوزی HP Spectre x2 رقابت با تبلت ویندوزی اختصاصی شرکت مایکروسافت یعنی Surface Pro بوده است. هدفی که می توان ادعا کرد تا حد فراوانی هم برای طراحان این تبلت محقق شده است. در واقع طراحان تبلت ویندوزی HP Spectre x2 فتیله قدرت بعضی از قطعات سخت افزاری به کار رفته در این ابزار همراه را پایین کشیده اند تا قیمت نهایی آن کمتر از قیمت تبلت Surface Pro تمام شود.

با این وجود تبلت ویندوزی شرکت HP همچنان از معینات سخت افزاری مناسبی بهره می برد. به عنوان مثال در این تبلت 12.3 اینچی از پردازنده نسل هفتمی مدل Intel Core i7-7560U که به خانواده Kaby Lake تعلق دارد، در کنار رم 8 گیگابایتی استفاده شده است. به این ترتیب نمی توان معینات سخت افزاری تبلت ویندوزی شرکت HP را ضعیف قلمداد کرد.

دیگر رجحان مهم تبلت ویندوزی HP Spectre x2 نسبت به تبلت اختصاصی شرکت مایکروسافت همراه بودن صفحه کلید و قلم اختصاصی این تبلت با آن است. به بیان دقیق تر دارندگان تبلت ویندوزی شرکت HP برای در اختیار داشتن این صفحه کلید و قلم اختصاصی پول جداگانه ای پرداخت نخواهند کرد.

از سوی دیگر ظاهر تبلت HP Spectre x2 نیز به شکل محسوسی از ظاهر تبلت Microsoft Surface Pro زیباتر و جذاب تر طراحی شده است. عامل مهم دیگری که می تواند کاربران تبلت های ویندوزی را از سمت شرکت مایکروسافت به سوی شرکت HP بکشاند. در مجموع می توان نکات مثبت و نقاط قوت تبلت HP Spectre x2 را به اندازه ای کافی دانست که نام آن را شایسته حضور در بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی بسازد.

Lenovo Miix 510

سرانجام بخش تبلت های معرفی شده در بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی ما، تبلت جدید شرکت لنوو یعنی Lenovo Miix 510 است. این محصول را نیز می توان نظیر تبلت اختصاصی شرکت HP یکی از رقبای جدی تبلت ویندوزی Microsoft Surface Pro قلمداد کرد. محصولی که البته نسبت به رقیب اصلی و مایکروسافتی خود از معینات سخت افزاری نسبتا ضعیف تری بهره می برد.

البته تبلت ویندوزی شرکت لنوو رجحان هایی نیز نسبت به همتای مایکروسافتی خود دارد. به عنوان مثال یکی از رجحان های این تبلت ویندوزی نسبت به تبلت اختصاصی شرکت مایکروسافت به تنوع پشتیبانی آن از درگاه یو اس بی باز می شود. به گونه ای که تبلت Lenovo Miix 510 در کنار پشتیبانی از درگاه یو اس بی سی از درگاه یو اس بی 3 نیز پشتیبانی می کند.

افزون بر آن تبلت Lenovo Miix 510 بدون احتیاج به پرداخت هیچ گونه هزینه اضافه ای به ابزارهای جانبی نظیر قلم اختصاصی، صفحه کلید و پایه نگه دارنده مجهز است. البته پشتیبانی نکردن تبلت Lenovo Miix 510 از کارت حافظه اس دی را می توان به عنوان یک نقطه ضعف برای آن در نظر گرفت. همچنین این تبلت ویندوزی از دوام باتری چندانی هم برخوردار نیست. خصلتی که می تواند یکی دیگر از نقاط ضعف این تبلت ویندوزی لقب بگیرد.

به هر حال این انتظار می رود که علاقه مندان به تبلت های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز بتوانند با رعایت نکات اشاره شده در بحث راهنمای خرید تبلت ویندوزی محصولات مناسبی را در اختیار بگیرند و از کار با آنها لذت ببرند.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: setare.com
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5926

به "راهنمای خرید تبلت ویندوزی و معرفی پنج تبلت برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید تبلت ویندوزی و معرفی پنج تبلت برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید