رخداد اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020

به گزارش وبلاگ خرید، ستاره شناسان اعلام کردند که فردا چهارشنبه 8 آوریل مصادف با 20 فروردین، شاهد پدیده ابرماه صورتی در آسمان شب خواهیم بود.

رخداد اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020

به گزارش خبرنگاران ایسنا به نقل از ساینس الرت، هرگاه ماه در حالت بدر، به نزدیک ترین فاصله خود از زمین می رسد درخشان تر و بزرگتر از معمول دیده می شود و پدیده ابرماه را رقم می زند.

در واقع قرار نیست ماه در آسمان فردا شب به رنگ صورتی درآید و علت نامگذاری آن به ابر ماه صورتی این است که این پدیده همزمان با رویش گونه خاصی از گل های وحشی و باز شدن شکوفه هاست.

در پدیده فردا شاهد بزرگترین و نورانی ترین ماه کامل سال 2020 میلادی خواهیم بود و ماه را کاملا روشن خواهیم دید.

گردش ماه به دور زمین در مداری بیضوی است و نزدیک ترین فاصله ممکن میان ماه و زمین 357 هزار و 35 کیلومتر است.

منظره شفق قطبی از فضا

پدیده ابر ماه می تواند 7 درصد بزرگتر و 15 درصد روشن تر از ماه کامل باشد. به این ترتیب این پدیده برای ستاره شناسان بسیار هیجان انگیز است، حتی اگر تفاوت میان این دو پدیده از زمین چندان هم چشمگیر نباشد.

بسیاری از ستاره شناسان جهان تلاش می کنند تا در زمان وقوع پدیده ابر ماه تصاویر زیبایی شکار و به نام خود ثبت کنند؛ چرا که ماه در آسمان بزرگ و درخشنده است و می توان تصاویر زیبایی از جاذبه های زمینی و بناهای تاریخی و برج ها در حضور ابر ماه ثبت کرد.

زمان وقوع پدیده ابر ماه به ساعت قرارگیری این قمر در نزدیک فاصله به زمین بستگی دارد و به همین دلیل زمان رصد پدیده نجومی ابر ماه صورتی می تواند در برخی نقاط جهان در روشنایی روز اتفاق بیفتد.

پدیده ابرماه صورتی فردا شب در آسمان استرالیا، انگلیس و آمریکا رخ خواهد داد.

بهترین زمان برای رصد انگلیسی ها در ساعت نخست 8 آوریل خواهد بود و آمریکایی ها می توانند در عصر امروز 7 آوریل این پدیده را به نظاره بنشینند.

از ابتدای سال 2020 میلادی، در ماه مارس پدیده ابر ماه رخ داده و پس از فردا شب، این پدیده در ماه مه هم رخ خواهد داد که درخشان ترین آن ها در آسمان فردا شب خواهد بود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1596

به "رخداد اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رخداد اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید