روایت بهتاش صناعی ها از جذابیت ها و پیچیدگی های قصیده گاو سفید

به گزارش مجله بای بلاگ، بهتاش صناعی ها می گوید: قصیده گاو سفید فیلمی با جذابیت ها و پیچیدگی های متفاوت در ادامه جهت احتمال باران اسیدی است که برای تاثیرگذاری بر جامعه ساخته شده است.

روایت بهتاش صناعی ها از جذابیت ها و پیچیدگی های قصیده گاو سفید

این کارگردان که در دومین تجربه فیلم سازی خود پس از احتمال باران اسیدی سال جاری با یک فیلم جدید در جشنواره سی وهشتم فجر حضور دارد، درباره اثر جدیدش در گفت وگویی با خبرنگاران اعلام کرد: حال و هوای فیلم در ادامه راستا احتمال باران اسیدی است ولی این بار از منظر قصه، سراغ درام جدی تری رفتم و کهن الگوهایی مثل عشق، مرگ، انتقام و تقدیر در آن پررنگ تر است و قصه پیچیده تر و پرپیچ و خم تر روایت می گردد. درواقع از نظر قصه اگرچه تفاوت های زیادی هست به طوری که مخاطب عام تری را هم جذب می نماید اما از نظر فرم روایی، فضا و شخصیت پردازی نقاط مشترک زیادی با فیلم قبلی ام دارد.

صناعی ها با اشاره به این که در این مدل فیلم سازی خود پخته تر شده است، درباره شرکت داشتن فیلمش در این دوره از جشنواره که حاشیه هایی هم داشته، گفت: الان در شرایطی هستیم که حال جامعه خیلی خوب نیست و این کار را سخت می نماید. با این حال سال هاست که در این مملکت جشنواره برگزار می گردد و گاهی گرچه شرایط سختی هم حاکم بوده، اما فیلم ها در این جشنواره نمایش داده شدند. چون فرصت دیگری نبوده و جشنواره فجر تنها کلکسیون سالانه سینمای ایران برای ما فیلم سازان مخصوصا فیلم سازان مستقل است که با سرمایه اندک به سختی می توانیم فیلم های خود را بسازیم.

او اضافه کرد: برای فیلم سازان مستقل قرار دریافت در ویترین جشنواره فجر اهمیت دارد، اما ای کاش همه اتفاقات دلخراش اخیر رخ نمی داد و حال همه بهتر بود. ولی به هرحال زندگی ادامه دارد و رسالت سینما هم در همین است که مردم را از سختی ها دور کند.

وی با اشاره به استقبال مردم از بلیت فروشی جشنواره گفت: امیدوارم فیلم های ما در جشنواره فجر سال جاری اندکی حال مردم را بهتر کند، ضمن این که به نظر تمام کسانی که نمی خواهند به جشنواره بیایند یا آن را تحریم کردند، احترام می گذارم.

بهتاش صناعی ها درباره این که آیا پس از جشنواره برای اکران داخلی فیلمش برنامه ریزی می نماید یا در تدارک حضور در جشنواره های خارجی خواهد بود، اظهار کرد: طبیعی این است که فیلم راستا بین المللی را هم طی کند تا ببینیم چه شانس هایی برایش می توانیم متصور باشیم، ولی اصولا دوست ندارم اکران فیلم به تاخیر بیفتد آن هم با این تفکر که در جشنواره های خارجی باشد چون هدفم از ساخت این فیلم تاثیرگذاری بر جامعه بوده و دوست دارم اولین جایی که نمایش داده می گردد کشور خودمان باشد.

مریم مقدم، علیرضا ثانی فر، آوین پورئوفی و پوریا رحیمی سام بازیگران اصلی فیلم قصیده گاو سفید هستند که روز شنبه 12 بهمن و در اولین روز جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت برای اهالی رسانه به نمایش درمی آید.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 607

به "روایت بهتاش صناعی ها از جذابیت ها و پیچیدگی های قصیده گاو سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت بهتاش صناعی ها از جذابیت ها و پیچیدگی های قصیده گاو سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید