روزنامه کره جنوبی: اعزام نظامی به تنگه هرمز، مشارکت در محاصره ایران است

به گزارش وبلاگ خرید، یک روزنامه چاپ کره جنوبی با انتقاد از تصمیم دولت این کشور برای اعزام نظامی به آب های جنوبی ایران، گفت این کار خطر درگیری را افزایش داده و مشارکت در کارزار فشار آمریکا و محاصره ایران تلقی می گردد.

روزنامه کره جنوبی: اعزام نظامی به تنگه هرمز، مشارکت در محاصره ایران است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه هان کیوره چاپ کره جنوبی امروز (چهارشنبه) در یادداشت سردبیری خود به آنالیز تصمیم سئول برای اعزام نیروی نظامی به منطقه تنگه هرمز پرداخته و نوشت این اقدام می تواند خطر برخورد نظامی را افزایش دهد.

در ابتدای این یادداشت، با بیان اینکه تصمیم سئول احتمالا به دلیل ناتوانی در دادن پاسخ منفی به درخواست واشنگتن است، ذکر شده است: اما سئول به دلیل ملاحظه ای که برای روابط با ایران داشت، گفت نیروهایش بدون پیوستن به ائتلاف امنیتی آمریکا، مستقل عمل می نمایند.

این روزنامه ضمن اشاره به بهانه دولت کره جنوبی برای اعزام نیروی نظامی به آب های جنوبی ایران مبنی بر حفاظت از شهروندانش و ناوبری آزاد کشتی هایش، توضیح داد: این در حالی گفته می گردد که هیچ کشتی کره جنوبی تا کنون در تنگه هرمز به خطر نیافتاده است... دلایل بسیار کمی وجود دارد که بخواهیم تهدیدی فوری برای ناوبری آزاد [در تنگه هرمز] در نظر بگیریم.

هان کیوره با ابراز تاسف از اینکه دولت سئول بدون دریافت موافقت مجمع ملی کره جنوبی (مجلس) تصمیم اعزام نیروی نظامی را اتخاذ کرد، نوشت: باید مطلع باشیم که فارغ از هر چیز، استقرار شناورهای نیروی دریایی کره جنوبی در نزدیکی تنگه هرمز، خطر حادثه را افزایش می دهد.

در ادامه این یادداشت آمده است: موضع دولت این است، به دلیل اینکه یگان چیونگ هائه (ناوگان کره جنوبی در منطقه) هم اکنون در خلیج عدن حضور دارد، دیگر نیازی به اجماع نظر مجمع ملی برای گسترش محوطه پوشش آن به خلیج فارس نیست. اما مأموریت یگان چیونگ هائه، حفاظت از شهروندان و کشتی های کره ای در برابر دزدان دریایی خلیج عدن است.

این روزنامه با بیان اینکه تصمیم سئول برای اعزام مستقل نیروی نظامی چند وجهی است و همزمان روابط با ایران، آمریکا و کره شمالی را در نظر می گیرد، ادامه داد: اما ارزیابی جامعه بین الملی این است که آمریکا مسئول هرگونه خطر امنیتی است که در تنگه هرمز رخ می دهد زیرا به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد.

هان کیوره در خاتمه به عواقب اعزام نظامی به آب های جنوبی ایران اشاره نمود: هرگونه استقرار [نیروی نظامی در تنگه هرمز] به عنوان مشارکت در کارزار فشار غیرموجه آمریکا و محاصره ایران محسوب می گردد. به همین دلیل، دولت به جای اینکه سر خود تصمیم بگیرد، باید با درخواست موافقت از مجمع عمومی، به افکار عمومی اجازه بیان نظر خود در این زمینه را می داد.

وزارت دفاع کره جنوبی روز گذشته گفت فعالیت ناوگان چیونگ هائه را به منطقه خلیج فارس گسترش داده اما قصد ندارد رسما به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق گردد. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 اسفند 1398 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 491

به "روزنامه کره جنوبی: اعزام نظامی به تنگه هرمز، مشارکت در محاصره ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه کره جنوبی: اعزام نظامی به تنگه هرمز، مشارکت در محاصره ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید