رکودشکنی سفرهای امسال، کدام استان ها بیشترین مسافر را داشتند؟

به گزارش وبلاگ خرید، معاون مرکز مدیریت راه های کشور از افزایش 25 درصدی تردد انواع وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور در تعطیلات گذشته نسبت به متوسط تردد پنج ماهه گذشته خبر داد و گفت: بیشترین انباشت خودرو در استان های گیلان، مازندران، همدان و آذربایجان شرقی بوده است.

رکودشکنی سفرهای امسال، کدام استان ها بیشترین مسافر را داشتند؟

مژگان جلیلیان اظهار کرد: بر اساس آخرین ارزیابی های اجرا شده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و تحلیل تردد تعطیلات محرم سال جاری، متوسط تردد بین استانی از چهارم تا نهم شهریور ماه یک میلیون و 569 هزار و 167 وسیله نقلیه بوده است که نسبت به متوسط تردد پنج ماهه ابتدایی سال جاری 25 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: البته این میزان تردد، نسبت به همین بازه زمانی در ایام عاشورای سال گذشته 12 درصد کاهش یافته است اما بیشینه تردد روزانه بین استانی سال جاری در روز پنجشنبه ششم شهریور ماه رخ داد که نسبت به روز 16 خرداد ماه که پیش از این بیشترین تردد روزانه را در سال 1399 داشت، 14 درصد افزایش داشته است. البته کمترین میزان تردد بین استانی در بازه مورد بررسی در هشتم شهریور با یک میلیون و 373 هزار و 660 وسیله نقلیه به ثبت رسید.

معاون مرکز مدیریت راه های کشور ادامه داد: بیشینه انباشت در استان های گیلان، مازندران، همدان، آذربایجان شرقی و بیشترین تخلیه وسایل نقلیه از استان های تهران و البرز بوده است. بیشترین انباشت در استان های شمالی در روز جمعه هفتم شهریور بوده که در مازندران بیش از 144 هزار دستگاه، گیلان حدود 104 هزار دستگاه، همدان بیش از 77 هزار دستگاه و آذربایجان شرقی حدود 55 هزار دستگاه ثبت شده است.

جلیلیان گفت: بر اساس ارزیابی های اجرا شده بیشترین وسایل نقلیه استان تهران به ترتیب در استان های قم، مازندارن، مرکزی، گیلان، اصفهان مشاهده شده اند و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده شده در سطح استان مازندران مربوط به استان های تهران و البرز، فارس، خراسان رضوی، گلستان و اصفهان بوده اند. همچنین بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده شده در سطح استان گیلان مربوط به استان های تهران و البرز، مازندران، قزوین، اصفهان و آذربایجان شرقی بوده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4034

به "رکودشکنی سفرهای امسال، کدام استان ها بیشترین مسافر را داشتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکودشکنی سفرهای امسال، کدام استان ها بیشترین مسافر را داشتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید