زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد ، افزایش تردد و تجمع خطرناک است

به گزارش وبلاگ خرید، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه در حال حاضر زنگ خطر شروع پیک چهارم بیماری به صدا درآمده است، گفت: در شرایط فعلی تنها راه مهار بیماری کووید-19 واکسیناسیون است؛ اما باید همه جهان به تدریج واکسینه شوند تا زندگی به حالت عادی بازگردد.

زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد ، افزایش تردد و تجمع خطرناک است

دکتر مینو محرز در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط بیماری کرونا در کشور، گفت: اگر قرار باشد با فروکش کردن بیماری مردم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی بیرون بیایند و سفرهای درون شهری و بین شهری افزایش یابد، که متاسفانه تا حدی این اتفاق اتفاق افتاده است، مجددا پیک بعدی را خواهیم داشت که اکنون به تدریج و در صورت ادامه عدم رعایت ها شروع می گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زنگ خطر شروع پیک چهارم بیماری به صدا درآمده است، اضافه نمود: اشکال همه جهان این است که با فروکش کردن بیماری، همه فکر می نمایند بیماری تمام شد و از خانه بیرون می آیند، سفر می فرایند و... و مجددا می بیینم که همان آش است و همان کاسه. بنابراین فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستن مداوم دست ها اقداماتی است که همچنان باید ادامه یابد.

محرز تاکید نمود: تجمع، برگزاری دورهمی و افزایش سفرها، تجمع در مراکز و اماکن عمومی و... همچنان بسیار خطرناک بوده و منجر به بروز امواج بعدی بیماری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی تنها راه مهار بیماری کووید-19 واکسیناسیون است، گفت: منتها باید همه جهان به تدریج واکسینه شوند تا زندگی به حالت عادی بازگردد. برای قطع زنجیره انتقال کرونا باید به تدریج و به نوبت و به ترتیب اولویت گذاری، همه افراد واکسینه شوند. به عنوان مثال ابتدا کادر درمان، بعد افراد بالای 70 سال، مبتلایان به بیماران زمینه ای و به تدریج همه مردم بر اساس اولویت ها واکسینه شوند. زیرا واکسن آنقدر نیست که بتوان همه را باهم واکسینه کرد.

محرز با اشاره به نزدیکی نوروز 1400 و احتمال افزایش ترددها و تجمعات در مراکز خرید، رستوران ها و... گفت: تردد و تجمع در این مراکز بسیار خطرناک است. بنابراین حتما باید مراقبت نموده و به نوع متفاوتی این ایام را بگذرانیم. در عین حال باید فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5927

به "زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد ، افزایش تردد و تجمع خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد ، افزایش تردد و تجمع خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید