سهم 33 درصدی هوآوی از بازار جهانی گوشی های 5G با فروش 15 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2020 میلادی

به گزارش وبلاگ خرید، آمار و ارقام منتشر شده، از عملکرد خوب هوآوی در بازار جهانی فروش گوشی های هوشمند 5G خبر می دهند.

سهم 33 درصدی هوآوی از بازار جهانی گوشی های 5G با فروش 15 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2020 میلادی

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

هوآوی با فروش بیش از 15 میلیون دستگاه گوشی هوشمند مجهز به فناوری ارتباطی 5G در سه ماهه اول سال 2020 میلادی یعنی در ماه های ژانویه، فوریه و مارس پیروز شده سهم 33.2 درصدی از بازار جهانی دستگاه های الکترونیکی همراه مجهز به این فناوری ارتباطی مدرن را به خود اختصاص دهد.

مسئولان این شرکت در کنفرانس جهانی Huawei Analyst Conference 2020 با بیان این آمار و ارقام، به عملکرد خوب خود در بازار رو به رشد گوشی های هوشمند 5G اشاره کردند.

در کشور چین سهم هوآوی از بازار فروش برابر با 55.4 درصد اعلام شده است. با این تفاسیر، هوآوی پیروز شده لقب پرفروش ترین برند فعال در بازار فروش گوشی های 5G در چین را به خود اختصاص دهد. تا به اینجای کار 20 مدل گوشی هوشمند مجهز به فناوری ارتباطی نسل پنجم با قیمت پایه 300 دلار در لیست فروش محصولات هواوی قرار گرفته است.

در حالی که بر اساس گزارش ماه آوریل موسسه تحلیلگر Counterpoint، فروش گوشی های هوشمند در کشور چین در مقایسه با سال گذشته، 22 درصد کاهش یافته و در سه ماهه اول سال 2020 میلادی هم میزان فروش گوشی های هوشمند در مقایسه با سه ماهه قبل از آن 24 درصد کاهش داشته است. کاهش فروشی که دلیل اصلی آن را می توان شیوع ویروس کوید 19 در ابعاد جهانی دانست.

در خصوص گوشی های هوشمند 5G شاهد فرایند متفاوتی هستیم. میزان فروش گوشی های هوشمند مجهز به فناوری ارتباطی نسل پنجم، در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، نسبت به سه ماهه پیش از آن، 15 درصد افزایش یافته است. البته باید توجه داشت که گوشی های هوشمند مجهز به 5G مدت زیادی نیست که به بازار عرضه شده اند. به همین دلیل افزایش میزان فروش آن ها تا حدودی طبیعی است.

Counterpoint مدعی شده از مجموع فروش گوشی های هوشمند 5G در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، هوآوی پیروز شده بیش از نیمی از مجموع عرضه در این بازار، در بازه زمانی یادشده را به خود اختصاص دهد.

گوشی های هوشمند 5G نظیر Huawei Mate 30 با استقبال چشمگیر و درخواست های خرید قابل توجه در بازاری نظیر چین روبرو شدند. مشتاقان این گوشی های هوشمند با تمرکز روی قابلیت ارتباطی 5G می خواهند محصولی را خریداری کنند که در سال های پیش رو، امکان استفاده از فناوری های ارتباطی پیشرفته را برای آن ها فراهم کند.

اگرچه شیوع کوید 19 روی اجرای طرح های توسعه زیرساخت های ارتباطی و بهره برداری از 5G در کشورهای مختلف تاثیر منفی گذاشته اما همچنان کاربران ترجیح می دهند گوشی های هوشمند مدرن را با پیشرفته ترین قابلیت های ارتباطی را در اختیار داشته باشند. تحلیلگران معتقدند گوشی های هوشمند 5G می توانند به احیای بازار کمک کنند.

براساس گزارش ماه ژانویه شرکت تحلیلگر گارتنر، قابلیت ارتباطی 5G می تواند میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2020 میلادی را تا 3 درصد افزایش دهد و در نتیجه شرکت های تولیدکننده تا حدودی از عملکرد نه چندان خوب فروش در سال 2019 میلادی فاصله بگیرند.

از سویی دیگر، تحقیقات منتشر شده توسط Counterpoint در ماه جاری میلادی حکایت از آن دارد که سهم گوشی های هوشمند 5G از بازار در سه ماهه اول 2020 میلادی به 8 درصد رسیده، سهم این محصولات از بازار در سه ماهه چهارم 2019 میلادی، یک درصد بوده است. با این فرایند، انتظار می رود در نیمه دوم سال 2020 میلادی شاهد احیای هرچه بیشتر بازار باشیم.

مجموع فروش گوشی های هوشمند هوآوی در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، 49 میلیون دستگاه بوده و با این میزان فروش، سهم هوآوی از بازار جهانی فروش گوشی های هوشمند، 17.8 درصد خواهد بود. علی رغم محدودیت های اعمال شده در روابط تجاری بین چین و آمریکا، هوآوی پیروز شده همچنان موقعیت خود را در جایگاه دوم برندهای پیشتاز بازار فروش گوشی های هوشمند تثبیت کند.

منبع: همگردی
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2573

به "سهم 33 درصدی هوآوی از بازار جهانی گوشی های 5G با فروش 15 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2020 میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 33 درصدی هوآوی از بازار جهانی گوشی های 5G با فروش 15 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2020 میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید