سه ائتلاف اصلی شیعه عراق درباره معرفی جایگزین الزرفی توافق کردند

به گزارش مجله بای بلاگ، منابع مطلع از توافق ائتلاف های دولت قانون، فتح و جریان حکمت ملی عراق درباره معرفی جایگزین نخست وزیر مکلف این کشور خبر دادند.

سه ائتلاف اصلی شیعه عراق درباره معرفی جایگزین الزرفی توافق کردند

یک منبع نزدیک به جریان حکمت ملی عراق نتایج نشست سه جانبه رؤسای سه ائتلاف اصلی شیعه عراق؛ یعنی جریان حکمت به رهبری عمار حکیم، دولت قانون به ریاست نوری مالکی و ائتلاف الفتح به ریاست هادی العامری را فاش کرد.

این منبع گفت: رؤسای جریان حکمت ملی، دولت قانون و ائتلاف فتح در این نشست که عصر یکشنبه برگزار گردید درباره معرفی جایگزین عدنان الزرفی، نخست وزیر مکلف عراق به توافق رسیدند.

طبق گفته این منبع، عمار حکیم، نوری مالکی و هادی عامری در این زمینه توافق نموده اما نام نامزد مورد نظرشان برای تصدی پست نخست وزیری را فاش نکردند.

این در حالی است که بعضی منابع اعلام نموده اند که نامزدی که در خصوص وی توافق حاصل شده است، مصطفی کاظمی، رئیس سازمان اطلاعات عراق است.

نخست وزیر مکلف عراق شنبه برنامه دولت و درخواست برای تشکیل جلسه رای اعتماد به کابینه خود را به رئیس مجلس تقدیم کرد.

وی در سخنانی پس از تقدیم برنامه های دولتش و درخواست برای تشکیل جلسه رای اعتماد به کابینه خود گفت که منتظر جلسه رأی گیری مجلس درباره برنامه پیشنهادی است.

نخست وزیرمکلف عراق یکشنبه نیز از مجلس این کشور خواست تا زمان برگزاری نشست اضطراری برای رای گیری درباره برنامه دولتی و کابینه وزارتی وی را مشخص کند.

پنج ائتلاف ازجمله ائتلاف الفتح مخالف تشکیل دولت توسط عدنان الزرفی هستند اما نخست وزیر مکلف عراق بدون توجه به این مخالفت ها در حال کوشش برای جلب رضایت فراکسیون های مختلف و دریافت رأی اعتماد به اعضای کابینه خود است.،ایسنا

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1570

به "سه ائتلاف اصلی شیعه عراق درباره معرفی جایگزین الزرفی توافق کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه ائتلاف اصلی شیعه عراق درباره معرفی جایگزین الزرفی توافق کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید