شبکه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مکان محور ایجاد شد

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری اقدام به یکپارچه سازی اطلاعات آزمایشگاه های موجود در کشور در سامانه شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کرده است.

شبکه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مکان محور ایجاد شد

این کار با هدف ارتقای زیرساخت های آزمایشگاهی و هم افزایی در بهره وری امکانات موجود انجام شد. همچنین استفاده بهینه از این اطلاعات هم سو با منافع ملی و توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و مهندسان مشاور حوزه ژئوماتیک از دیگر اهدافی است که در این اقدام دنبال می شود.

پایه و اساس پیشرفت و دستیابی به فناوری های نوین، انجام پژوهش های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی محققان به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می کند. یکی از راه کارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه ای جامع از توانمندی های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری های پیشرفته و راهبردی است.

این شبکه با دستور معاون علمی فناوری، با هدف هم افزایی توانمندی های آزمایشگاهی کشور تشکیل شد. از این پس اطلاعات آزمایشگاه های موجود کشور در حوزه فناوری ژئوماتیک هم به این شبکه اضافه شده است.

همچنین در این شبکه اطلاعاتی از خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه تهران، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان نقشه برداری کشور و برخی شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه و تا سرانجام سال 1400، اطلاعات همه آزمایشگاه های فعال حوزه ژئوماتیک را در این شبکه ثبت و ضبط می شود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5652

به "شبکه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مکان محور ایجاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مکان محور ایجاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید