شرکت های داخلی بخش عمده احتیاج بازار دارویی کشور را تامین می نمایند

به گزارش وبلاگ خرید، بر اساس گزارش اخیر شاخص جهانی نوآوری در سال 2019، بخش عمده احتیاج بازار دارویی ایران توسط شرکت های داخلی تأمین می گردد.

شرکت های داخلی بخش عمده احتیاج بازار دارویی کشور را تامین می نمایند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، نام ایران در میان کشور های سازنده و فراوریکننده دارو های زیستی به ثبت رسیده است. دارو هایی که در روز های اوج تحریم ها و فقط با تکیه بر داشته های علمی خودمان فراوری شدند. در حال حاضر حدود 50 داروی ارزبر زیستی در لیست دارویی کشور ثبت شده که تا به امروز 22 قلم از آن ها بومی سازی شده است.

بر اساس اعلام ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واردات دارو های زیستی سالانه حدود 1 میلیارد دلار، ارزبری به اقتصاد کشور تحمیل می نماید. اما دارو های زیستی در کشور تاثیر زیادی در کاهش ارزبری کشور دارد. اگر دارو های باقی مانده در این لیست هم در کشور فراوری گردد حدود 570 میلیون دلار دیگر به خزانه کشور باز خواهد گشت.

در حال حاضر تعداد دارو های زیست فناوری موجود در بازار جهانی 146 قلم است و از این تعداد، 22 دارو در بازار ایران موجود است که تعدادی از این داروها، داروی منوکلونال آنتی بادی و تعدادی داروی نوترکیب هستند.

کسب 0/5 درصد از بازار جهانی زیستی توسط ایران

در حال حاضر با در نظر دریافت میزان صادرات و برطرف احتیاج های بازار داخل، زیست فناوری ایران بین درصد 4 تا درصد 5 درصد از حجم بازار جهانی زیست فناوری را در اختیار دارد. این در حالی است که مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری چند سالی است که بر ضرورت کسب 3 درصد از بازار جهانی زیستی توسط ایران تاکید دارد. عددی که حدود 20 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی به دنبال دارد.

بر اساس گزارش اخیر شاخص جهانی نوآوری در سال 2019، بخش عمده احتیاج بازار دارویی ایران توسط شرکت های داخلی تأمین می گردد و 70 درصد از بازار داخلی 4.5 میلیارد دلاری دارو، در اختیار شرکت های داخلی است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3071

به "شرکت های داخلی بخش عمده احتیاج بازار دارویی کشور را تامین می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های داخلی بخش عمده احتیاج بازار دارویی کشور را تامین می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید