صدیقی: باید پاسخی کاربردی به نیازهای حوزه ورزش کشور داده گردد

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: باید نیازهای کشور در حوزه علوم ورزشی شناسایی و در مرحله عمل به صورت کاربردی به آن پاسخ داده گردد.

صدیقی: باید پاسخی کاربردی به نیازهای حوزه ورزش کشور داده گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم افتتاحیه دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی گفت: علم در حوزه ورزش نقش ویژه ای دارد. در این همایش علاوه بر محورهای ثابت، محورهایی همانند فناوری اضافه شده است که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و عزم جدی تری در این حوزه ها وجود دارد.

وی اضافه نمود: باید نیازهای کشور در حوزه علوم ورزشی شناسایی و در مرحله عمل و کاربردی به آن پاسخ داده گردد. دیگر محورهای این همایش ازجمله بخش بیماران ویژه و کم توان نیز برای کشور اهمیت دارد و با نیازهای کشور مرتبط است.

صدیقی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان عنوان نمود: اندیشمندان حوزه ورزش باید به تبعات روحی و روانی در خانواده ها و کم تحرکی و عوارض آن توجه نمایند. زمان انتها یافتن شیوع ویروس کرونا تعیین نیست، از همین رو باید برای درازمدت برنامه ریزی صورت گیرد؛ راهکار هایی برای افزایش تحرک افراد جامعه همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی، تداوم رقابت های ورزشی، حذف افسردگی مضاعف شرایط کنونی و... ازجمله انتظارات طبیعی جامعه است.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: در شرایط کنونی از ابتکارات در حوزه تربیت بدنی استقبال می کنیم. اکنون نرم افزارهایی برای برگزاری مسابقات دانشجویان طراحی و ساخته شده است، اما نیازمند کارهای عظیم تری در این حوزه هستیم.

صدیقی گفت: در هفته دولت 22 پروژه از جمله سالن های ورزشی، چمن های مصنوعی و اتاق های تندرستی در دانشگاه های کشور افتتاح شد و هر ماه 5 پروژه تا انتها سال افتتاح خواهیم کرد. از همین رو از اندیشمندان حوزه علوم ورزشی خواهشمندیم که برای استفاده از این امکانات در فضایی که ویروس کرونا وجود دارد، پیشنهادات خود را بیان نمایند.

وی اظهار داشت: ما منتظر دستاوردهای علمی این همایش هستیم و از تمام کسانی که برای برگزاری این همایش بین المللی زحمت کشیدند، تشکر و قدردانی می کنیم.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4953

به "صدیقی: باید پاسخی کاربردی به نیازهای حوزه ورزش کشور داده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدیقی: باید پاسخی کاربردی به نیازهای حوزه ورزش کشور داده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید