طالبان خواهان تغییر در فهرست آزادی 600 زندانی این گروه شد

به گزارش وبلاگ خرید، یک منبع به رسانه ها در افغانستان گفته است که پس از توقف آزادی 600 زندانی طالبان توسط دولت افغانستان، مقامات این گروه فهرست تازه ای را برای جایگزینی زندانیان به دولت کابل ارائه نموده اند.

طالبان خواهان تغییر در فهرست آزادی 600 زندانی این گروه شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اوایل هفته جاری احمد راشد توتاخیل رئیس اداره تنظیم امور زندان های افغانستان اخیراً با اعلام موضع تازه دولت افغانستان درباره آزادی زندانیان گفت که دولت از مجموع 5 هزار نفر از زندانیان طالبان 597 نفر از آن ها را آزاد نخواهد کرد زیرا این اعضای طالبان به دلیل جرایم جنایی و اخلاقی زندانی شده اند و براساس قانون امکان آزادی آن ها وجود ندارد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز در واکنش به این موضوع تاکید نمود که آزادی همه زندانیان این گروه براساس فهرست ارائه شده پیش شرط مذاکرات بین الافغانی است.

با این حال، یک منبع به طلوع گفته است که طالبان برای حل اختلاف درباره تبادل زندانیان، فهرست تازه ای برای آزادی 592 عضو این گروه را ارائه نموده است که جایگزین فهرست مورد اختلاف خواهد شد.

براساس توافقنامه آمریکا و طالبان که 10 اسفند سال 1398 بین طالبان و دولت آمریکا به امضا رسید، دولت افغانستان باید به ازای آزادی یکهزار نفر از زندانیانش 5 هزار نفر از زندانیان طالبان را آزاد کند.

دولت افغانستان اعلام می نماید که تا به امروز 4 هزار و 15 زندانی طالبان را آزاد نموده است و طالبان نیز از آزادی 732 نفر توسط این گروه خبر می دهد.

دولت افغانستان 597 نفر از زندانیان طالبان را آزاد نمی نماید

شرط دولت افغانستان برای آزادی دیگر زندانیان طالبان

اعضای هیئت مذاکره کننده صلح افغانستان روز گذشته اظهارداشتند که برای شروع مذاکرات بین الافغانی باید سطح خشونت ها کاهش یابد و اعتماد لازم ایجاد گردد.

دولت افغانستان امیدوار است تا مذاکرات بین الافغانی در ماه جاری شروع گردد اما منابع طالبان باره به رسانه ه گفته اند که تا آزادی کامل 5 هزار زندانی این گروه وارد هیچ مذاکره ای نخواهد شد.

.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3166

به "طالبان خواهان تغییر در فهرست آزادی 600 زندانی این گروه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان خواهان تغییر در فهرست آزادی 600 زندانی این گروه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید