طالبان: درباره زمان آتش بس هنوز تصمیمی گرفته نشده است

به گزارش وبلاگ خرید، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که مسئله آتش بس در مذاکرات با تیم افغانستان مطرح می گردد اما هنوز درباره زمان آن تصمیمی گرفته نشده است.

طالبان: درباره زمان آتش بس هنوز تصمیمی گرفته نشده است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که هیچ مسئله ای از طرف این گروه برای شروع دور دوم مذاکرات وجود ندارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: دو طرف فهرست پیشنهادهای خویش را پیش از وقفه در مذاکرات مبادله کردند اما هنوز هیچ توافقی صورت نگرفته که چه مواردی در دستورکار مذاکرات قرار گیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سخنگوی طالبان درباره مسئله آتش بس نیز توضیح داد: آتش بس در این دور از مذاکرات مورد بحث قرار خواهد گرفت اما اینکه چگونه، چطور و کجا در این باره بحث گردد، این توسط دو طرف تصمیم گرفته خواهد شد.

نعیم با استقبال از از تفاهم و آشتی بین کشورهای قطر و عربستان سعودی نیز گفت: ما باور داریم که برای حل همه مسائل تفاهم و مذاکرات یک وسیله بهتر می باشد، همه کشورها باید مسائل را به وسیله گفت وگو و تفاهم حل کنند.

طالبان درحالی از آمادگی این گروه برای مذاکرات می گوید که احمدضیا سراج رئیس امنیت ملی افغانستان اخیراً اظهارداشت که طالبان می خواهد تا خروج نیروهای خارجی از افغاستان در ماه می مذاکرات را به تاخیر بیندازد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5709

به "طالبان: درباره زمان آتش بس هنوز تصمیمی گرفته نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: درباره زمان آتش بس هنوز تصمیمی گرفته نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید