فراخوان جشنواره فیلم کوتاه نهال برای دومین بار منتشر شد

به گزارش وبلاگ خرید، دبیر هفدهمین جشنواره فیلم کوتاه نهال از انتشار مجدد فراخوان این جشنواره خبر داد.

فراخوان جشنواره فیلم کوتاه نهال برای دومین بار منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه نهال، عماد حسینی فرد دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص پیش آمده، مسائل زیادی در فرایند تولید و ثبت فیلم های دانشجویان به وجود آمد و جشنواره نهال اعلام کرده بود که مهلت مجدد ارسال و ثبت آثار را متعاقبا اطلاع رسانی خواهد کرد. این مهلت مجدد، با انتشار فراخوان و بازگشایی مجدد سایت جشنواره در اسفندماه سال 1399 اتفاق خواهد افتاد تا دانشجویانی که با توجه به شرایط به وجود آمده، مراحل تولید و پس تولید فیلمشان به تعویق افتاده بود بتوانند آثار خود را ثبت کنند. همچنین دانشجویانی که آثار خود را ثبت کرده، اما نتوانسته بودند آن ها را به صورت فیزیکی به جشنواره برسانند، فرصت انجام این کار را داشته باشند.

وی در مورد زمان برگزاری جشنواره توضیح داد: با تصویب شورای سیاست گذاری جشنواره نهال، هفدهمین دوره جشنواره در خردادماه سال 1400 برگزار خواهد شد.

حسینی فرد همچنین در رابطه با افرادی که می توانند در هفدهمین دوره جشنواره شرکت کنند، یادآور شد: با توجه به اینکه هفدهمین دوره جشنواره در واقع باید در خردادماه سال 1399 برگزار می شد، تمامی دانشجویانی که مشمول شرایط شرکت در جشنواره در خردادماه امسال می شدند، می توانند در جشنواره ای که در خرداد سال آینده برگزار می شود نیز شرکت کنند. به عنوان مثال اگر دانشجویی سال 1399 فارغ التحصیل شده باشد و دیگر دانشجو به حساب نیاید، همچنان می تواند در این دوره از جشنواره شرکت کند. همچنین امسال برای نخستین بار، در بخش سال اولی جشنواره، آثار دانشجویی هر 2 ورودی سال 98 و 99 پذیرفته می شود.

وی در رابطه با شرایط برگزاری جشنواره گفت: اولویت و تمامی تلاش ما، برگزاری جشنواره، با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، به صورت حضوری است. اما اگر چنین شرایطی مهیا نشد، به برگزاری جشنواره به صورت نیمه حضوری رو می آوریم و حتی اگر برگزاری در حالت نیمه حضوری هم ممکن نبود، به ناچار جشنواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که حتی در صورت مجازی برگزار شدن جشنواره، هیچ کدام از فیلم ها، آنلاین اکران نخواهند شد.

دبیر جشنواره نهال بیان نمود: تیم جشنواره از همان ابتدا به برگزاری جشنواره به صورت مجازی فکر می کرد، اما از آنجایی که یکی از بزرگ ترین مزیت ها و ویژگی های جشنواره های دانشجویی مانند نهال، گردهمایی دانشجویان دانشگاه ها و رشته های مختلف و دیدن آثار یکدیگر است، برگزاری آن ها به صورت مجازی، باعث از بین رفتن بسیاری از ظرفیت های جشنواره ها می شود.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که امسال، حجم آثار ارسال شده به جشنواره بسیار زیاد باشد و به همین دلیل تمهیدات ویژه ای برای داوری و همچنین اکران آثار اندیشیده ایم، همچنین برای حفظ شور و شوق همیشگی دانشجویان در جشنواره نهال، پیش بینی می شود برخی از بخش های جشنواره مانند بخش عکس و پوستر و فیلمنامه ساخته نشده زودتر از تنه اصلی جشنواره برگزار شوند که اطلاعات تکمیلی، به زودی اطلاع رسانی خواهند شد.

حسینی فرد در انتها گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در این دوران کرونایی، تقریبا تمامی اصناف و فعالیت ها به خصوص فعالیت های هنری از شرایط به وجود آمده به نحوی ضربه خورده اند. جشنواره نهال نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برنامه ریزی و پیش بینی شرایط در این دوران بسیار سخت است. با این وجود تیم جشنواره با برگزاری جلسات و بررسی های متعدد، تمامی تلاش خود را کرده و خواهد کرد که تا حد امکان، کمترین ضربه به برنامه های جشنواره وارد شود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5038

به "فراخوان جشنواره فیلم کوتاه نهال برای دومین بار منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان جشنواره فیلم کوتاه نهال برای دومین بار منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید