خبرنگاران تازه ترین عناوین و مطالب رسانه های البرز

به گزارش مجله بای بلاگ، کرج - خبرنگاران - روزنامه های پیغام آشنا، سپهر ایرانیان، دنیای طرفدار و پیغام سپیدار، دوهفته نامه ایران روشن که دفتر مرکزی آنها در البرز واقع شده و خبرگزاری های دانشجویان ایران (ایسنا) و تسنیم در این استان مهمترین مطالب روز شنبه 11 مرداد ماه خود را به موضوع های اجتماعی، فرهنگی و مالی اختصاص دادند.

خبرنگاران تازه ترین عناوین و مطالب رسانه های البرز

روزنامه پیغام آشنا مهمترین تیتر و عکس شماره 1660 خود را به اظهارات رهبر معظم انقلاب اختصاص داد و نوشت: علاج قطعی تحریم تکیه بر توان داخلی.

املاک قولنامه ای کرج در انتظار رسمی شدن، شرایط مصدومان حادثه اتوبوس در البرز رضایتبخش است، بیش از 16 هزار تن مجموع جان باخته کرونا در کشور، ضرورت شرایط پروتکل های بهداشتی ویژه محرم به دور از سیاسی بازی، تبعات برداشت از صندوق توسعه را به دولت هشدار داده بودیم، برگزاری کنکور در جلسه یکشنبه مجلس معین تکلیف نهایی می گردد و حافظه قوی؛ مهارت ناب مدیران عصر دیجیتال از دیگر تیترها مهم این روزنامه است.

سرمقاله این روزنامه نیز با عنوان پیکرتراشی سفره خانوار در دور تکرار به موضوع کرونا و شرایط مالی پرداخت.

روزنانه سپهر ایرانیان هم مهمترین عکس و تیتر شماره 823 خود را به اظهارات رهبر معظم انقلاب قرار داد و نوشت: راه برطرف تحریم ها عقب نشینی نیست.

2 برابر شدن موارد کووید 19 طی شش هفته گذشته در دنیا، طرح مالیات بر خانه های خالی اصلاح و نهایی شد، روحانی: عید قربان مظهری از وحدت مسلمانان دنیا، هشدار پلیس به فعالیت تصمیم سینماها در روزهای اوج کرونا، نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه را حفظ می کنیم و جزئیات وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه دنیای طرفدار در مهمترین تیتر شماره 535 خود نوشت:چوب حراج به اخلاق در فوتبال؛ آقای سلطانی فر آسوده بخواب!

محله حصارک بالا، پر از شور زندگی، عزمی برای بهبود اوضاع ورزش وجود دارد؟ راهکارهای اساسی اجرای بازاریابی چریکی و محمود بوی فتنه می دهد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه پیغام سپییدار در مهمترین تیتر شماره 1474 خود نوشت: تالاب صالحیه منطقه شکار ممنوع شد.

خرید لباس فرم مدرسه الزامی نیست، لواسان های متعددی در کشور داریم، محدودیت های گردشگری طالقان برطرف می گردد، حق مردم البرز است مالیاتشان برای خودشان خرج گردد، باید اظهارات رئیس دستگاه قضا در مورد ساخت و ساز غیرمجاز نصب العین باشد، تغییری در صندلی شهردار کیلان تا طی مراحل قانونی صورت نمی گیرد و مسائل مسکن مهر شهریار قابل حل است از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

در بخش اخبار برگزیده این روزنامه نیز به مردم مناطق محروم کرج نباید با قطع های مکرر آب روبرو باشند، قیمت مسکن از ابتدای کرونا تا به امروز 50 درصد گرانتر شده است، دادگستری حضور شهرداری تهران در حریم اسلامشهر را غیرقانونی گفت و ورامین به عنوان شهر شیشه و آبگینه ثبت ملی می گردد اشاره شد.

دوهفته نامه ایران روشن در شماره 13 خود در بخشی از یادداشتی به قلم علی رضا ریحانی با عنوان مدیریت بومی یا غیربومی، مساله این نیست! نوشت: خلاصه، این شرح و شرح مفصل، علاوه بر طرح موضوع، بیشتر از آن جهت مطرح شد که شاید موجب تجدید نظر آنهایی گردد که همیشه بر بومی گرایی و بکارگیری مدیران بومی به عنوان یک اصل تاکید نموده و گاه آن را در صدر ویژگی ها و شاخص های یک مدیر قرار می دهند، درحالی که واضح است بومی گزینی علاوه بر مزیت، معایبی هم می تواند داشته باشد.

بنابراین، قبل از ملاک و شاخص قرار دادن و افتخار به اینکه همه مدیران یک مجموعه اعم از اجرایی یا قضایی بومی هستند، آنچه باید مورد توجه و معیار قرار گیرد، عملکرد و خروجی آن مجموعه صرفنظر از اینکه مدیرانش بومی هستند یا غیربومی، براین اساس آیا لیاقت و شایستگی ملاک و معیار بهتری برای برگزیدن و گماردن افراد در مدیریت های مختلف بخصوص در ایران کوچک نیست؟

خبرگزاری ایسنا به نقل از معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی نوشت: البرز همچنان در شرایط قرمز و آمار بستری جوانان و نوجوانان مبتلا به کرونا در البرز نگران نماینده است.

کیومرث پوررستمی گفت: مردم حتماً باید در زمان خروج از منزل به اصل رعایت فاصله اجتماعی توجه داشته باشند و در تجمعات بیشتر از پنج نفر حضور پیدا ننمایند.

وی با اشاره به آخرین شرایط شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: متاسفانه البرز همچنان در شرایط قرمز قرار گرفته است و تعداد بیماران قطعی و بستری شده در مراکز درمانی استان در مقایسه با موج اول به مراتب بیشتر شده است.

وی ادامه داد: در موج اول اغلب کسانی که با کرونا درگیر می شدند افراد مسن و دارای بیماری زمنیه ای بودند ولی حالا بسیاری از تخت های بیمارستانی توسط بیماران جوان و نوجوان اشغال شده که این جای نگرانی دارد.

وی شرح داد: از شهروندان درخواست می گردد برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان هم که شده اهمیت استفاده از ماسک در فضاهای عمومی را جدی بگیرند چون هیچ راهی به جز این قابلیت پیشگیری موثر از شیوع این ویروس را ندارد.

وی اضافه نمود: در شرایط فعلی تنها مکانی که احتیاج به استفاده از ماسک ندارد منزل است آن هم در صورتی که در خانه فرد مشکوک یا مبتلا به کرونا نداشته باشیم.

این مسئول اضافه نمود: مردم حتماً باید در زمان خروج از منزل به اصل رعایت فاصله اجتماعی توجه داشته باشند و در تجمعات بیشتر از پنج نفر حضور پیدا ننمایند.

وی با اشاره به گلایه شهروندان در مورد کمبود ماسک توضیح داد: تامین ماسک برای کادر بهداشت و درمان به واسطه اینکه مستقیما در محیط آلوده رفت و آمد دارند و مدام با بیماران کرونایی در ارتباط هستند در اولویت است.

پوررستمی تاکید نمود: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی به واسطه وطیفه خود در زمینه تامین دارو و خدمات رسانی به بیماران فشار سنگینی را متحمل است به همین دلیل از ادارات دولتی درخواست می گردد برای دریافت ماسک مورد احتیاج خود با این دانشکاه مکاتبه نداشته باشند چون این کار به عهده سازمان صمت استان گذاشته شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در حال آنالیز کیفیت نوعی پارچه چند بار مصرف هستیم تا با معرفی آن مردم بتوانند نسبت به خریداری آن اقدام و در منزل ماسک مورد احتیاج خود را تهیه نمایند.

وی اضافه نمود: علاوه بر این ظرفیت فراوری ماسک در استان نیز به زودی افزایش می یابد و با توزیع آن در داروخانه ها شاهد شکستن انحصار آن خواهیم بود.  

خبرگزاری تنسنیم نیز به نقل از شهردار کرج نوشت: حل بسیاری از مسائل فضای سبز کرج با اجرای پروژه های عمرانی امکان پذیر است.

وی با اشاره به اجرای پروژه های مختلف جهت ایجاد و یاری به برطرف چالش های فضای سبز در کرج، گفت: بسیاری از مسائل فضای سبز کرج با اجرای پروژه های عمرانی مرتفع می گردد.

علی اصغر کمالی زاده در آیین بهره برداری از دومین تصفیه خانه فاضلاب کرج که پیش از ظهر امروز با حضور مسئولین شهرستانی در کرج برگزار گردید، اظهارداشت: این پروژه یکی از 28 طرحی بوده که در بودجه امسال تصویب شده است.

وی با بیان اینکه کوشش می گردد دیگر طرح ها طبق زمانبندی صورت گرفته به بهره برداری برسند، اضافه نمود: این چنین پروژه ها نقش موثری در کاهش هزینه های شهری و محیط زیستی دارد.

شهردار کرج، با اشاره به اینکه آب یک عنصر محدود در دنیا است، اعلام کرد: در شهرداری کرج کوشش می گردد با اجرای پروژه های کارشناسی شده و مورد احتیاج شهر در بهبود شرایط شهری در راستای تحقق توسعه پایدار شهری یاری کنیم.

از مجموع 219 رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، 145 رسانه شامل هفت روزنامه، 32 هفته نامه، 19 دوهفته نامه، 45 ماهنامه، هشت دوماهنامه، 29 فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می شوند. این استان دارای 60 پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و 2 هفته نامه، پنج ماهنامه، 6 فصلنامه و یک دوفصلنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت نموده اند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3519

به "خبرنگاران تازه ترین عناوین و مطالب رسانه های البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تازه ترین عناوین و مطالب رسانه های البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید