فرانسه و آلمان خواهان بازگشایی مرزهای اروپا شدند

به گزارش وبلاگ خرید، فرانسه و آلمان از کشورهای اروپایی خواستند تا با گذشت چند هفته قرنطینه، برای بازگشایی مرزهای خود هرچه سریع تر اقدام نمایند.

فرانسه و آلمان خواهان بازگشایی مرزهای اروپا شدند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه و ولفگانگ شوبله، همتای آلمانی اش امروز سه شنبه پس از مصاحبه با یکدیگر اعلام کردند: فرانسه و آلمان باید به محض فراهم شدن شرایط در جهت برقراری مجدد رفت و آمد آزاد درون فضای شنگن اقدام نمایند.

رئیس مجلس ملی فرانسه که عضو حزب حاکم به رهبری رئیس جمهوری امانوئل ماکرون است و رئیس مجلس آلمان که او نیز از اعضای با نفوذ حزب قدرتمند دموکرات مسیحی در این کشور است، هر دو با انتشار بیانیه ای تأکید کردند: پیامدهای سنگین بسته ماندن مرز آلمان و فرانسه تا این زمان به جز استان های مرزی بر سایر نقاط در دو کشور نیز تأثیر گذاشته است. این پیامدها به ویژه ترمیم روابط میان فرانسه را نیز سخت خواهد ساخت و بنابراین باید در این زمینه سریع اقدام کرد.

حمایت از طرح رونق اقتصاد اروپا

بیانیه مسئولان مجلسی دو کشور در حالی منتشر شد که قرار است مجمع مشترک مجلسی فرانسه و آلمان دو روز دیگر برگزار شود. هدف از برگزاری این مجمع تقویت روابط میان دو کشور با بهره گیری از تجربه مبارزه با همه گیری کووید 19 اعلام شده است.

تاریخ در نظر گرفته شده برای بازگشایی مرزهای داخلی اروپا از نیمه ماه ژوئن است. اما بر خلاف دعوت کمیسیون اروپا برای هماهنگی هر چه بیشتر تصمیم های اعضا با هدف پرهیز از بی نظمی، کشورهای مختلف عضو اتحادیه تا کنون در تاریخ های گوناگون و با برنامه های متفاوت، لغو تدریجی قرنطینه را شروع نموده اند.

رؤسای مجلس های آلمان و فرانسه در بیانیه مشترک خود همچنین از ابتکار عمل رهبران دو کشور در اختصاص 500 میلیارد یورو از بودجه اتحادیه برای بازسازی اقتصاد پساکرونا استقبال کردند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 15 تیر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2117

به "فرانسه و آلمان خواهان بازگشایی مرزهای اروپا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه و آلمان خواهان بازگشایی مرزهای اروپا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید