لزوم حمایت از سرانجام نامه های دانشجویی توسط دستگاه های دولتی

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران/یزد استاندار یزد با بیان این که سرانجام نامه های دانشجویی باید متناسب با احتیاج استان تدوین و بعد از ارائه به توسعه زیرساخت های اجرایی یاری نمایند، گفت: سرانجام نامه های دانشجویی موثر باید توسط دستگاه های دولتی حمایت شوند.

لزوم حمایت از سرانجام نامه های دانشجویی توسط دستگاه های دولتی

محمدعلی طالبی امروز پنج شنبه در جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری استان یزد، ضمن گرامیداشت هفته پژوهش و نقش این مهم در توسعه بیش از پیش استان در حوزه های مختلف، اظهار کرد: هفته پژوهش فرصت مناسبی برای توجه بیش از پیش به حوزه علوم انسانی است.

وی با بیان این که زیربنای تمام تحولات و تغییرات از علوم انسانی نشأت می گیرد، اضافه کرد: تمام اقدامات پایدار توسعه ای مستلزم توجه بیش از پیش به ابعاد مختلف حوزه علوم انسانی است.

استاندار یزد در ادامه با بیان این که در حوزه علوم انسانی احتیاجمند تحرک بیشتر دستگاه های دولتی در استان هستیم، گفت: دستگاه های دولتی موثر باید با جدیت بیشتر در این حوزه مشارکت نمایند.

طالبی تبادل تفاهم نامه ها بین شرکت های دانش بنیان را از جمله اقدامات حائز اهمیت در هفته پژوهش سال جاری دانست و توضیح داد: این مهم نقش مهمی در تقویت زیرساخت های بخش خصوصی یزد و کشور ایفا می نماید.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های مطلوب استان یزد در حوزه پژوهش، اعلام کرد: ما می توانیم با نگاه بهره بردارانه به ظرفیت های دانشگاهی این حوزه را تقویت و مورد حمایت قرار دهیم.

استاندار یزد با بیان این که متأسفانه بسیاری از انتها نامه های دانشگاهی بدون هیچ استفاده ای نوشته و آرشیو می شوند، تأکید کرد: کارهای پژوهشی که اغلب با هزینه های زیاد انجام می شوند باید بیشتر مورد توجه مسئولان و دست اندرکاران اجرایی قرار گیرند.

طالبی گفت: پژوهشگران باید در فصل پیشنهادات مقالات و انتها نامه های خود، پیشنهادهای اجرایی و کاربردی مناسب تر و متناسب با احتیاج استان و کشور را ارائه دهند.

این مسئول خطاب به روئسای دانشگاه های استان یزد، تأکید کرد: ما حاضریم در استان یزد زمینه حمایت از انتها نامه های دانشگاهی را در دستگاه های اجرایی و دولتی فراهم کنیم.

وی با بیان این که هر انتها نامه دانشگاهی باید یک حامی معنوی از دستگاه های دولتی، اجرایی، شرکت بخش خصوصی و غیره داشته باشد، اضافه کرد: اساتید راهنما باید قبول نمایند که انتها نامه های دانشجویی باید متناسب با احتیاج استان تدوین و بعد از ارائه به توسعه زیرساخت های اجرایی یاری کند.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت تقویت ارتباط کاربردی بین صنعت و دانشگاه، مبتکرین و نخبگان، اعلام کرد: نمایش احتیاجهای توسعه ای استان یزد به منظور جذب مشارکت نخبگان بومی مهمترین هدف این ارتباط است.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از ظرفیت اجرایی و علمی بومی را یکی از برکات تحریم دشمنان دانست و اعلام کرد: توجه به احتیاجهای داخلی عامل تحرک نخبگان و حمایت بخش خصوص عامل شکوفایی ظرفیت های بومی است.

وی مسئله یابی در حوزه های اجتماعی و فرهنگی را از دیگر رویکردهای اجرایی استان برای استفاده از ظرفیت های بومی مطرح نمود و گفت: حوزه آموزش و پرورش نقش مهمی در پرورش خلاقیت بین دانش آموزان ایفا می نماید.

استاندار یزد در ادامه جهت دار کردن خلاقیت و استعدادهای دانش آموزی را یکی از مهمترین رسالت های آموزش و پرورش دانست و اعلام کرد: عدم توجه به این مهم استعدادهای درونی ظرفیت های بومی را از بین می برد.

این مسئول در انتها سخنان خود اعلام کرد: اگر دنبال تحول و اتفاقات جدید هستیم باید بیش از پیش به آموزش و پرورش توجه کنیم و با حمایت بیشتر از هنرستان ها و نظام آموزشی پرورش، راهنمایی درست ظرفیت علمی و بومی را در دستور کار خود قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3

به "لزوم حمایت از سرانجام نامه های دانشجویی توسط دستگاه های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حمایت از سرانجام نامه های دانشجویی توسط دستگاه های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید