لیگ برتر فوتبال، تقابل انتقامی تراکتور با استقلالِ پساکرونایی، دوئل های بالا و پایینی ها با هدفی متفاوت و انگیزه مشترک

به گزارش وبلاگ خرید، ملاقاتهای هفته بیست وچهارم رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور امشب با ملاقات مهم و حساس استقلال و تراکتور ادامه پیدا می نماید.

لیگ برتر فوتبال، تقابل انتقامی تراکتور با استقلالِ پساکرونایی، دوئل های بالا و پایینی ها با هدفی متفاوت و انگیزه مشترک

به گزارش خبرنگاران، ملاقاتهای هفته بیست وچهارم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور امروز (شنبه) ادامه خواهد یافت، با برگزاری پنج ملاقات از شش ملاقات به جامانده که البته ملاقات ششم میان فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان معوق شده است. با توجه به برتری پرسپولیس مقابل ماشین سازی در ملاقات آدینه شب، رقبای بالانشین جدول کم کم باید بدون چشمداشت به صدر جدول برای کسب سهمیه آسیایی کوشش نمایند، اما رقابت در پایین جدول همچنان داغ است.

شهر خودرو - سایپا

تیم شهر خودرو با جا ماندن رقبای بالای جدولی از امتیازهای موجود، توانسته است خودش را به رتبه سوم جدول برساند. هرچند آنها پس از برتری هفته گذشته مقابل گل گهر سیرجان با یک شوک روبرو شدند و مجتبی سرآسیایی از سرمربیگری این تیم استعفا کرد. با این حال شهر خودرو بلافاصله استفانو کوزین را به عنوان سرمربی موقت خود معرفی نموده است تا مقابل سایپا بدون مربی نباشد. سایپایی که با ابراهیم صادقی جوان کوشش می نماید در اولین فصل از تجربه مربیگری اش تیم خود را در لیگ برتر حفظ و برای فصل آینده بتواند تیم بهتری را روانه لیگ برتر کند. با این حال رقابت شهر خودرو و سایپا، یک رقابت بسیار حساس و نفس گیر برای هر دو تیم خواهد بود. شهر خودرو برای ماندن میان رقبای بالای جدول باید به سه امتیاز این بازی برسد و سایپا نیز برای فرار از پایین جدول احتیاج به پیروزی دارد.

سپاهان - پارس جنوبی

کوشش های سپاهان برای رسیدن به صدر جدول و دریافت صندلی پرسپولیس، تا به اینجای فصل بی ثمر بوده است. فاصله شاگردان امیر قلعه نویی از صدر جدول هم هر هفته بیشتر می گردد و با برد آدینه شب پرسپولیس این فاصله به 15 امتیاز رسید. با این حال سپاهان هنوز نزدیک ترین تعقیب نماینده پرسپولیس است و شاید برای رسیدن به این تیم و کسب قهرمانی شانس کمی داشته باشد، اما به هیچ وجه دوست ندارد رتبه دوم جدول را هم از دست بدهد. با این حال تقابل آنها با پارس جنوبی که ملاقات هفته گذشته اش مقابل استقلال به دلیل ابتلای بازیکنان حریف به کرونا لغو شد و این تیم را درگیر حواشی آن مسابقه نموده است، مشخص نماینده خواهد بود. باید دید بازی نکردن پارس جنوبی و استراحت بیشتر آنها نسبت به سپاهان به نفع شان خواهد بود یا آنها با از دست دادن تمرکزشان با حواشی ملاقات استقلال، قافیه را به حریف قدرتمند خود می بازند.

صنعت نفت - نساجی

آنچه هفته گذشته در لیگ برتر رخ داد و دو ملاقات برگزار نشد، تیم نساجی را هم درگیر کرد. هر چند این تیم نیز مانند پارس جنوبی اعتقاد به 3 بر صفر شدن ملاقاتش مقابل فولاد دارد، اما تأیید ابتلای بیش از 25 درصد بازیکنان فولاد باعث شد تا باشگاه نساجی از این موضع خود عقب نشینی کند. آنها با این شرایط و البته با وجود ترس از سفر به آبادان و ماجراهای کرونا، در این هفته باید مقابل صنعت نفت صف آرایی نمایند. با توجه به حضور چهره های تکراری در سال های متمادی برگزاری لیگ برتر، می توان گفت دو چهره جوان روی نیمکت صنعت نفت و نساجی حضور دارند. بهنام سراج به عنوان سرمربی صنعت نفت که به دنبال بالا کشیدن تیمش و بازگشت میان مدعیان کسب سهمیه آسیایی است و محمود فکری که با حضورش روی نیمکت نساجی این تیم را به ماندن در لیگ برتر امیدوار کرد و حالا در میانه جدول به دنبال تثبیت صندلی و حتی صعود به رتبه های بالاتر خواهد بود.

پیکان - گل گهر

با شکست سنگین شاهین بوشهر مقابل ذوب آهن، خیال پیکانی ها از حفظ صندلی شان در رتبه پانزدهم راحت شد، اما این تیم با 18 امتیاز هنوز جزو گزینه های جدی سقوط به لیگ دسته اول است. هرچند پیکان هفته گذشته توانست ذوب آهن را با نتیجه 4 بر یک شکست بدهد و حالا روحیه ای مضاعف برای ادامه لیگ خواهد داشت. پیکان در این هفته فرصت مناسبی خواهد داشت تا یک رتبه دیگر صندلیش را ارتقا دهد و آنهم به دلیل ملاقات رو در رو با گل گهر 19 امتیازی است. پیکان مهره های تأثیرگذاری دارد، اما شاید نقطه ضعف آنها در ملاقات مقابل گل گهر حضور مجید جلالی روی نیمکت حریف باشد. جلالی که بخش زیادی از بازیکنان فعلی پیکان شاگردش بودند و به خوبی از آنها شناخت دارد، می تواند با بررسی دقیق پیکان برای بازیکنان تیمش، مهره های کلیدی حریف را از کار بیاندازد. تقابل پیکان و گل گهر شاید تقابل تیم های جذاب و مدعی لیگ نباشد، اما حساسیت این بازی برای دو تیم کمتر از یک فینال برای قهرمانی نیست.

استقلال - تراکتور

شاید حساس ترین و جذاب ترین بازی این هفته، تقابل میان استقلال و تراکتور است. ملاقاتی که اگر ویروس کرونایی نبود و حضور تماشاگران آزاد بود، حساسیت و جذابیت آن چند برابر می شد. این ملاقات با توجه به کوشش دو تیم برای کسب سهمیه، از اهمیت بسیار بالایی برای هر آنها برخوردار است، اما حواشی همراه این بازی آن را تحت تأثیر قرار داده است. استقلالی ها هفته گذشته با دلیل ابتلای 9 نفر از اعضای تیم شان به ویروس کرونا از سفر به جم خودداری کردند. پارس جنوبی مدعی 3 بر صفر شدن نتیجه ملاقاتش با استقلال شده و استقلالی ها در این چند روز درگیر این مسئله بودند. هرچند هنوز تست کرونای پنج بازیکن این تیم مثبت بوده است، با این حال آنها باید مقابل تراکتور صف آرایی نمایند.

فرهاد مجیدی و تیمش درخواست لغو این ملاقات را داشتند، اما گویا طبق پروتکل ها مبتلایان این تیم به کرونا به 25 درصد نرسیده است. از سوی دیگر تراکتوری ها می گفتند تحت هر شرایطی بازی این تیم مقابل استقلال باید برگزار گردد و حتی در صورت عدم حضور استقلال در زمین مسابقه، آنها به زمین خواهند رفت. برگزار شدن یا نشدن این مسابقه، شاید بیش از هر چیز تمرکز کادر فنی دو تیم را گرفته باشد که از این رو در ملاقات امشب باید منتظر اتفاقات باشیم. شاید بازگشت اشکان دژاگه و مسعود شجاعی به ترکیب تراکتور، مهمترین اتفاق برای این تیم باشد که می توانند فرایند بازی را هم به سود تیم شان تغییر بدهند. تراکتور در این بازی برای انتقام نتیجه ملاقات رفت به میدان خواهد رفت که با درخشش دیاباته با نتیجه 4 بر 2 به سود استقلال به اتمام رسیده بود که این بازیکن هم به دلیل عدم آمادگی در ترکیب آبی پوشان حضور ندارد. باید دید استقلالی ها با لشگری از غایبان که مصدومان و بازیکنان کرونایی آن را تشکیل می دهند، در ملاقات خانگی اش چه کار خواهد نمود.

شنبه 21 تیر ماه 99

شهر خودروی مشهد - سایپا، ساعت 20:30، استادیوم امام رضا (ع) مشهد

داوران: کوپال ناظمی، فرهاد مروجی، یوسف مغروری و کیوان علی محمدی

ناظر: محمدرضا فلاح

سپاهان اصفهان - پارس جنوبی جم، ساعت 20:45، استادیوم نقش دنیا اصفهان

داوران: محمدرضا اکبریان، ایوب غلام زاده، محسن سلطانی و سیدرضا مهدوی

ناظر: حسین نجاتی

صنعت نفت آبادان - نساجی مازندران، ساعت 21، استادیوم تختی آبادان

داوران: پیغام حیدری، علی میرزابیگی، علیرضا مرادی و امیرسامان سلطانی

ناظر: ایرج نظری

پیکان تهران - گل گهر سیرجان، ساعت 21، استادیوم شهدای شهر قدس

داوران: موعود بنیادی فر، رحیم شاهین، براتعلی مولوی و سعاد وفاپیشه

ناظر: اسماعیل صفیری

استقلال تهران - تراکتورسازی تبریز، ساعت 21، استادیوم آزادی

داوران: حسن اکرمی، محمدرضا منصوری، حسن انتظاری و کمیل غلامی

ناظر: مسعود مرادی

به گزارش خبرنگاران، ملاقات فولاد خوزستان - نفت مسجدسلیمان به دلیل ابتلای بیش از 25 درصد از اعضای تیم فولاد به ویروس کرونا، معلق شده است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3205

به "لیگ برتر فوتبال، تقابل انتقامی تراکتور با استقلالِ پساکرونایی، دوئل های بالا و پایینی ها با هدفی متفاوت و انگیزه مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، تقابل انتقامی تراکتور با استقلالِ پساکرونایی، دوئل های بالا و پایینی ها با هدفی متفاوت و انگیزه مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید