مخالفت دیوان عالی پاکستان با آزادی عناصر تروریستی

به گزارش وبلاگ خرید، دیوان عالی پاکستان مخالفت خود با آزادی عناصر تروریستی در این کشور را بیان کرد.

مخالفت دیوان عالی پاکستان با آزادی عناصر تروریستی

به گزارش ، دیوان عالی پاکستان مخالفت خود با حکم آزادی 196 تروریست را که پیش تر توسط یک دادگاه ایالتی صادر شده بود، بیان کرد.

بر این اساس، دیوان عالی پاکستان روز سه شنبه حکم دادگاه عالی پیشاور برای آزادی 196 تروریست محکوم شده توسط دادگاه های نظامی را به حالت تعلیق درآورد. قضات دیوان عالی پاکستان به سرپرستی قاضی امین ضمن آنالیز حکم آزادی این تروریست ها توضیح داد: از آنجایی که اتهامات این تروریست ها در دادگاه نظامی با حضور تمام نهاد های ذیربط آنالیز شده، تا آنالیز کامل پرونده های این افراد هیچگونه آزادی صورت نخواهد گرفت.

دادگاه بیان کرد: هر پرونده حقایق و مدارک خاص خود را دارد، از این رو حکم صادر شده توسط دادگاه پیشاور برای آزادی دست جمعی این افراد غیر قابل اجرا است. گ

فتنی است 2 تن از قضات دادگاه پیشاور پاکستان در تاریخ 16 ژوئن سال جاری در یک اقدام عجیب حکم آزادی 196 تروریست محاکمه شده توسط دادگاه نظامی پاکستان که بعضی از آن ها به حبس و یا اعدام محکوم شده اند را صادر کرد. این اقدام دادگاه ایالتی پیشاور با مخالفت شدید احزاب سیاسی و مردم پاکستان روبرو شد که به دنبال آن نهاد های دولت و نهاد های امنیتی نیز به این حکم واکنش نشان دادند تا اینکه پرونده به دیوان عالی ارجاع داده شد.

بر اساس اعلام منابع خبری، بعضی از این تروریست ها افرادی هستند که در ارتباط با حمله خونین سال 1395 به مدرسه ای در شهر پیشاور که منجر به کشته شدن 140 نفر شد، بازداشت شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 شهریور 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3374

به "مخالفت دیوان عالی پاکستان با آزادی عناصر تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت دیوان عالی پاکستان با آزادی عناصر تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید