مستندی جدید درباره فلینی ساخته شد

به گزارش وبلاگ خرید، مستندی درباره فلینی از سوی کارگردان برنده اسکار ایتالیا در صدمین سالگرد تولد کارگردان مولف، ساخته شده است.

مستندی جدید درباره فلینی ساخته شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ورایتی، فلینی جان ها مستندی است که درباره زندگی کارگردان برجسته ایتالیایی فدریکو فلینی ساخته شده است.

این مستند از سوی شبکه تلویزیونی فرانسوی-آلمانی آرته توسط آنسلما دل اولیوو ساخته شده که به تازگی با فیلم مستند مارکو فرری: خطرناک، اما الزامی درباره مارکو فرری کارگردان مولف ایتالیایی در جشنواره ونیز دیده شد و جایزه مستند 2018 را از جوایز دیوید دی دوناتلو دریافت کرد.

دل اولیوو که در آمریکا به جهان آمده، ولی ساکن رم است در دهه 1980 با فلینی برای تهیه زیرنویس های فیلم جینجر و فرد همکاری کرده بود.

وی در فیلم فلینی جان ها به زمینه بی سابقه ای توجه این کارگردان برجسته به مسایل ماوراء الطبیعی، توجه قلبی وی به معنویت، دین، مسایل باطنی و طالع بینی پرداخته است و اعتقاد دارد وی تحت تاثیر ارنست برنهارد روانشناس معتقد به باور های یونگ بود.

این مستندساز عنوان فیلمش را از فیلم ژولیت جان ها سال 1965 فلینی برداشته که نخستین کار رنگی فلینی بود و در آن از دیدگاه ها، خاطرات و عرفانی که به کمک زنی در دهه پنجم زندگی اش می آید پرداخته است. با کمک این عوامل زن پیروز می شود تا همسر خیانت کارش را ترک کند.

این مستند از نظرات شماری از چهره های مطرح نیز بهره گرفته که درباره آثار فلینی صحبت کرده اند و از جمله آن ها دمین شازل است. ویلیام فردکین کارگردان 84 ساله آمریکایی، تری گیلیام که همکار فلینی بود و نیز سرجیو زاوولی روزنامه نگار ایتالیایی که دوست نزدیک فلینی بود و آندری مینوز و آلدو تاسونو از دانشگاهیان ایتالیایی نیز از چهره های حاضر در این مستند هستند.

این مستند در سالی که جشن صدمین سال تولد این کارگردان پیروز ایتالیایی برگزار می شود، به نمایش درمی آید. فلینی 20 ژانویه 1920 در رمینی ایتالیا به جهان آمد. وی سال 1993 جایزه اسکار را برای یک عمر دستاورد های زندگی سینمایی اش دریافت کرد و انتها همان سال بر اثر ایست قلبی درگذشت.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1125

به "مستندی جدید درباره فلینی ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستندی جدید درباره فلینی ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید