مسکن ملی اقساطی غیرقانونی است

به گزارش وبلاگ خرید، به تازگی برخی اتحادیه ها فراخوان هایی برای فروش مسکن ملی اقساطی داده اند که وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده این موضوع غیرقانونی است و از شرکت مذکور هم شکایت شده است.

مسکن ملی اقساطی غیرقانونی است

به گزارش خبرنگاران، اواسط خردادماه 1400 پیامک هایی درخصوص فروش مسکن ملی اقساطی با پیش پرداخت 90 میلیون تومان و اقساط ماهیانه 7 میلیون به بعضی افراد ارسال شد. در پی آنالیز ها از منشأ ارسال این پیامک ها معین شد یک شرکت تعاونی آنها را ارسال نموده است. درخصوص جزئیات طرح اسم شد این پروژه ارتباطی با طرح اقدام ملی مسکن که در حومه شهرها احداث می شود ندارد و مربوط به داخل شهر تهران است.

با این حال وزارت راه و شهرسازی، به کارگیری نام مسکن ملی از سوی شرکت ها را نوعی سوءاستفاده از طرح اقدام ملی مسکن دانسته و از شرکت مذکور شکایت نموده است.

محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ در این خصوص گفته است: این مجموعه شرکت ها با اقدامات غیرقانونی پروژه هایی را پیش فروش نموده اند که کاملا غیرقانونی است و در این خصوص هیچگونه مجوزی از سوی وزارتخانه به آنها ارایه نشده است. این در حالی است که طبق قانون، هرگونه پیش فروش ساختمان و مسکن می بایست دارای مجوز رسمی از وزارت راه و شهرسازی باشد.

محمودزاده توضیح داد: هم میهنان به این قبیل اقدامات اعتماد نکنند و این کار ارتباطی با وزارت راه و شهرسازی ندارد. در این خصوص شکایت حقوقی صورت گرفته و امیدواریم این به موضوع در اسرع وقت رسیدگی حقوقی شود.

بر اساس این گزارش، بعد از فروش امتیاز مسکن ملی که از اواخر سال 1398 به گوش رسید و غیرقانونی اعلام شد، حالا مسکن ملی اقساطی هم به نوعی حاشیه جدیدی است که طرح اقدام ملی مسکن با آن درگیر شده است. اما مسکن ملی واقعی از سوی وزارت راه و شهرسازی دنبال می شود و تا کنون پنج مرحله ثبت نام برای آن صورت گرفته است. قیمت علی الحساب هر متر مسکن ملی بر اساس آخرین قیمت ها از هزینه فراوری 3.7 میلیون تومان است که ممکن است در آینده افزایش یا کاهش پیدا کند که البته کاهش آن بسیار بعید به نظر می رسد.

در حال حاضر 530 هزار واحد اقدام ملی مسکن در مرحله اجرا قرار گرفته است و با اینکه قرار بود در نیمه اول امسال هر ماه 20 هزار واحد به بهره براری برسد تا کنون خبری از افتتاح نیست و تنها مرحله به آبان ماه 1399 و افتتاح 11 هزار و 560 واحد برمی شود. مسئولان وزارتخانه قول داده اند تا انتها تیرماه 20 هزار واحد به بهره برداری برسد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7725

به "مسکن ملی اقساطی غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن ملی اقساطی غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید