نخستین محموله خودروهای وارداتی سایپا ترخیص شد ، این خودروها چه زمانی به دست متقاضیان می رسد؟

به گزارش مجله بای بلاگ، نخستین محموله خودروهای وارداتی سایپا، ترخیص شد و قرار است تا پایان سال جاری در راستای تنظیم بازار خودرو و پاسخ مناسب به نیاز متقاضیان 100 هزار دستگاه خودرو چانگان از سوی سایپا وارد شود.

نخستین محموله خودروهای وارداتی سایپا ترخیص شد ، این خودروها چه زمانی به دست متقاضیان می رسد؟

به گزارش خبرنگاران، مهدی ضیغمی، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت در حاشیه ترخیص خودروهای وارداتی گروه سایپا گفت: با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه های مرتبط بعد از 5 سال وقفه، اولین سری از خودروهای وارداتی، از گمرک آپرین ترخیص شد.

وی با اشاره به اینکه این نخستین محموله از یک هزار و 108 خودروی چانگان است که از طریق سایپا وارد شده، شرح داد: طی روزهای آینده سری نو خودروها وارد کشور خواهد شد و عملیات تخلیه آن ها در بنادر انجام می شود.

ضیغمی با بیان اینکه به دلیل مسائل ناشی از قوانین واردات خودرو که در شرایط غیرتحریمی نوشته شده بود، ترخیص خودروهای وارداتی چالش های متعددی داشت، اضافه نمود: با همکاری و همراهی دستگاه های مرتبط توانستیم اولین سری از خودروها وارداتی را ترخیص کنیم و قطعا این امر باعث خواهد شد که واردات و ترخیص سایر خودروها سرعت بیشتری پیدا کند.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت درباره قیمت خودروهای وارداتی گفت: در روزهای آینده قیمت نهایی خودروهای وارداتی از سوی سازمان حمایت نهایی خواهد شد و پس از آن عرضه خودروها انجام می شود.

وی با اعلام اینکه واردات خودرو تا دو ماه آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت چرا که با مصوبه ای که وزیر صمت داده است، مسیر واردات خودرو تسهیل می شود، شرح داد: هفته آینده عرضه خودروهای وارداتی به متقاضیان آغاز می شود.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت همچنین از ورود یک هزار و 500 خودروی خارجی دیگر به کشور خبر داد که در فرایند دریافت مجوزهای ترخیص از گمرک هستند و پس از دریافت تاییدیه های استاندارد و همزمان با عرضه، قیمت این خودروها نیز اعلام خواهد شد، بیان داشت: این تعداد خودرو از برندهای فیات، زوتی، هیوندایی، کیا و میتسوبیشی هستند که به مرور عرضه خواهند شد.

کوروش کمانکش، معاون خرید سایپا نیز در حاشیه ترخیص نخستین محموله خودروهای وارداتی این مجموعه، گفت: با وجود تمام مسائل و موانعی که بر سر راه ترخیص خودروهای وارداتی وجود داشت، پیروز شدیم بخشی از خودروها را از گمرک ترخیص کنیم.

وی با بیان اینکه با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت توانستیم مسائل واردات خودرو را حل و خودروها را از گمرک ترخیص کنیم، اضافه نمود: گروه خودروسازی سایپا هزار و 108 دستگاه خودرو چانگان CS35 پلاس و 125 دستگاه CS55 پلاس (تا یک ماه آینده امکان ترخیص این مدل خودرو نیز فراهم خواهد شد) به بازار عرضه خواهد کرد.

وی درباره خودروهای وارداتی چانگان، گفت: بر اساس مذاکرات و گفتگوهای اجرا شده، قرار است خودروهای چانگان با مدل های CS15 پلاس، CS35 پلاس، CS55 پلاس، CS75 پلاس، Uni-k، Uni-T و پیکاپ هانتر وارد کشور شود.

معاون خرید سایپا درباره تحویل خودروها به مشتریان اظهار کرد: طبق قرعه کشی اجرا شده و اولویت بندی اجرا شده از سوی وزارت صمت، امیدواریم خودروهای وارداتی چانگان طی یک ماه آینده به دست متقاضیان برسد.

معاون خرید گروه خودروسازی سایپا شرح داد: تا خاتمه سال جاری 100 هزار دستگاه خودرو چانگان با مدل های CS35 پلاس، CS55 پلاس و Uni-k وارد کشور خواهد شد و این امر در راستای کمک به تنظیم بازار و توزیع مناسب خودرو به متقاضیان انجام می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8926

به "نخستین محموله خودروهای وارداتی سایپا ترخیص شد ، این خودروها چه زمانی به دست متقاضیان می رسد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "نخستین محموله خودروهای وارداتی سایپا ترخیص شد ، این خودروها چه زمانی به دست متقاضیان می رسد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین محموله خودروهای وارداتی سایپا ترخیص شد ، این خودروها چه زمانی به دست متقاضیان می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید