نفوذ فرقه ضالّه بهائیت میان شطرنج بازان ایران، جایزه های دلاری برای اغوای جوانان ایرانی

به گزارش وبلاگ خرید، حضور شطرنج بازان ایرانی در مسابقاتی که از سوی یک سایت با مدیری بهایی اداره می گردد، زنگ خطر جدی را برای ورزش کشورمان به صدا درآورده است.

نفوذ فرقه ضالّه بهائیت میان شطرنج بازان ایران، جایزه های دلاری برای اغوای جوانان ایرانی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، شطرنج یکی از رشته هایی است که در سال های اخیر پیشرفت زیادی در ایران نموده است و به واسطه همین موضوع، شطرنج بازان کشورمان توانسته اند در رویدادهای عظیم شرکت نمایند، عناوین زیادی به دست بیاورند و نام خود را در دنیای این رشته بر سر زبان بیندازند.

با شیوع ویروس کرونا، این فرصت برای شطرنج بازان ایران به وجود آمد تا در مسابقات اینترنتی بیشتری نسبت به قبل شرکت نمایند و بعضاً جوایز بسیار خوبی نیز به دست بیاورند. یکی از این سایت ها که اتفاقاً جوایز دلاری خوبی هم در نظر می گیرد، مربوط به یک باشگاه با مدیری از فرقه ضالّه بهائیت است که در چند ماه اخیر با نفوذ در استان های مختلف و جذب شطرنج بازان جوان، توانسته است وارد این حوزه در کشورمان گردد. صحبت از یک باشگاه شطرنج در آمریکا به نام UNITY CHESS CLUB است؛ باشگاهی که توسط یک فرد ایرانی و بهایی به نام پدرام عطوفی اداره می گردد.

موضوع حضور شطرنج بازان جوان کشورمان در مسابقات این باشگاه، یکی از مسائلی بود که از سوی رئیس هیئت شطرنج استان البرز در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون مطرح شد. مهدی کیان پور رئیس هیئت استان البرز در این باره به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: سال ها قبل فردی به نام پدرام عطوفی در کشور حضور داشت که از قهرمانان جوانان ایران بود و پس از آن علناً گفت که به فرقه بهائیت گرایش دارد و به همین دلیل از حضورش در مسابقات بین المللی و رسمی توسط فدراسیون ممانعت شد. وی بعد از مهاجرت به ترکیه، در نهایت راهی آمریکا شد. این فرد در آمریکا باشگاهی به نام UNITY تأسیس کرد؛ باشگاهی که به دنبال تحقیقاتی که اجرا شده است، معین شده بود که تا همین چند وقت قبل از نماد بهائیت آمریکا استفاده می کرد.

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و مهیا شدن بستر برای رقابت در فضای مجازی، این فرد شروع به یارگیری در داخل ایران کرد. عطوفی کار را با جذب یک نفر در هر استان به عنوان نماینده اش شروع کرد و دستمزدی را هم برای آن نماینده در نظر گرفت تا این فرد شطرنج بازانی را برای مسابقات زیر نظر باشگاه UNITY جذب کند، حتی بین آنها مقرر شد که نصف مبلغ ورودی هر بازیکنی که در این مسابقات حاضر می شود، به آن نماینده تعلق بگیرد.

کیان پور با اشاره به اینکه کرونا در همه کشورها شیوع پیدا نموده و به ورزش همه آنها ضربه زده است و در این شرایط، برگزاری این مسابقات فقط هزینه برای مسئول برگزارنماینده دارد و بازدهی دیگری نخواهد داشت، به خبرنگاران گفت: تبلیغ فرقه بهائیت به صورت مخفیانه است و عضوگیری اش هم بر همین اساس صورت می گیرد، این خطر را نسبت به شطرنج بازان ایران احساس کردیم، چون بیشتر استادعظیم های شطرنج کشورمان در مسابقات این باشگاه شرکت می کردند که اتفاقاً از سوی میزبان به آنها حق القدم داده می گردد، در واقع این شرایط باعث می گردد که آنها به راحتی شطرنج ایران را قبضه نمایند.

رئیس هیئت شطرنج البرز گفت: این موضوع را با نیکوخصال سرپرست فدراسیون در میان گذاشتم، در جلسه ای که این موضوع مطرح شد، فرد دیگری همراه من بود تا توضیحات کامل تری را ارائه دهد، اما او را محترمانه از جلسه اخراج کردند و به من هم گفتند که حق ورود به این مسئله را ندارم. آنها با لحن بدی صحبت کردند و گفتند شما ممکن است باعث تعلیق شطرنج ایران شوید. من به مسئولان فدراسیون گفتم که این سایت و مسابقات زیر نظر یک فرد بهایی اداره می شوند و طبق فتواهایی که داده شده است، هرگونه مراوده میان مسلمانان و افراد این فرقه ممنوع است. متأسفانه افراد برگزارنماینده این مسابقات به صورت چراغ خاموش در حال نفوذ بین شطرنج بازان ایرانی هستند.

وی یادآور شد: مسئولان فدراسیون ایران از این می ترسیدند که حراست وزارت ورزش متوجه حضور شطرنج بازان قهرمان کشورمان در این مسابقات UNITY CHESS گردد و آنها را از ادامه فعالیت در شطرنج محروم کند، حتی در جلسه ای که داشتیم، به شادی پریدر نایب رئیس فدراسیون گفتم تا زمانی که فدراسیون و وزارت ورزش از حضور شطرنج بازان ممانعت ننمایند و دستوری به ورزشکاران داده نگردد، هیچ اتفاق خاصی در این موضوع رخ نخواهد داد.، به آنها گفتم اگر فکر می کنید فیده برخورد می نماید، به صورت خصوصی با شطرنج بازان صحبت کنید و از آنها بخواهید که دیگر با این سایت و مسابقات همکاری ننمایند، ولی متأسفانه تا امروز هیچ اتفاقی نیفتاده است، یعنی شطرنج بازان همچنان شرکت می نمایند و آن نمایندگان نیز یارگیری و جذب نفرات موردنظر را انجام می دهند.

کیان پور در پاسخ به این سؤال که آیا موضوع را با حراست وزارت ورزش مطرح ننموده اید؟ به خبرنگاران گفت: این مسئله پیگیری شده است و حراست هم در جریان است، اما مسئله مهم رأس فدراسیون است و نیکوخصال به عنوان سرپرست فدراسیون باید بگوید که آنها شرکت ننمایند. نیکوخصال اما گفت که به او ارتباطی ندارد و این یک موضوع حراستی است که سایر مسئولان باید ورود نمایند.

رئیس هیئت شطرنج البرز در پاسخ به این سؤال که در پیگیری هایش درخصوص این موضوع به نتیجه خاصی رسیده است یا خیر، گفت: نیکوخصال گفت که حراست وزارت ورزش تذکر داده است، ولی من ندیدم که اتفاقی افتاده باشد و جامعه شطرنج و ورزشکاران عکس العملی نسبت به جلوگیری از حضورشان نشان داده باشند.

کیان پور در سرانجام گفت: وقتی دیر به سراغ یک سرطان بروید، ریشه می دواند و برای جبران هم زمان از دست رفته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

+

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5127

به "نفوذ فرقه ضالّه بهائیت میان شطرنج بازان ایران، جایزه های دلاری برای اغوای جوانان ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفوذ فرقه ضالّه بهائیت میان شطرنج بازان ایران، جایزه های دلاری برای اغوای جوانان ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید