همدان ، واکنش ها به سگ کشی در شهرداری بهار

به گزارش وبلاگ خرید، انتشار فیلمی از کشتن توله سگ ولگرد با روشی نامتعارف از سوی یکی از پیمانکاران شهرداری بهار استان همدان در فضای مجازی بازتاب های مختلف داشت.

همدان ، واکنش ها به سگ کشی در شهرداری بهار

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، به تازگی فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن فردی به سمت یک توله سگ در داخل شهر بهار، استان همدان شلیک می نماید اما تیر منجر به تلف شدن جانور در همان لحظه نمی گردد بلکه بعد از حدود 20 دقیقه زجر کشیدن این حیوان تلف می گردد.

حال اقدام این فرد برای تلف کردن سگ موجب اعتراض دوستدار محیط زیست شده است و در تماس با مسئولان محیط زیست اعتراض خود را نسبت به این رفتار اعلام کردند.

همیشه نبود مکانی برای نگهداری سگ های ولگرد، پذیرش تنها سگ های گله و نگهبان در پناهگاه حیوانات و زادوولد پرشمار این گونه جانوری در شهرها موجب شده است که شمار سگ های بلا صاحب و ولگرد روزبه روز در مناطق شهری و مسکونی افزایش یابد.

جولان گله ای سگ های ولگرد در نزدیک مناطق مسکونی و پرسه زدن در کوچه پس کوچه ها به دغدغه ای جدی برای خانواده ها تبدیل شده است و بیشتر افراد از ترس سگ گزیدگی با نگرانی از خانه خارج می شوند.

  • جمع آوری سگ های ولگرد بر عهده شهرداری هاست
  • هشدار | جمعیت سگ های بدون صاحب کنترل نگردد، گرگاس ها به صحنه می آیند

از طرف دیگر حضور سگ های ولگرد در مراکز تفریحی و کنار سطل های جمع آوری زباله نیز خانواده ها را هنگام حضور در این مناطق برای پیاده روی و تفریح با مشکل روبرو نموده است.

در این چنین شرایطی در کنار حمایت دوستدار حیوانات از تلف نکردن سگ ها، فشارها نیز برای ساماندهی شرایط موجود و کاهش جمعیت این گونه جانوری در شهرها افزایش داشته است.

در این میان بعضی وظیفه کنترل جمعیت سگ های ولگرد را وظیفه محیط زیست می دانند اما طبق قانون این تکلیف بر عهده شهرداری است و بعضی از شهردارها به علت کمبود بودجه و همکاری نکردن پیمانکاران، دست به اتلاف این گونه به روش مرگ با ترحم می زنند.

دراین باره رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار گفت: کنترل سگ های ولگرد جزو وظایف این نهاد نیست بلکه دراین باره شهرداری مسئولیت هایی بر عهده دارد بنابراین نباید این اقدام را به محیط زیست نسبت داد.

معصومه پارچیان اضافه کرد: شهرداری در این زمینه باید طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیارهای کشور عمل کند و دراین باره محیط زیست موافق زنده گیری و عقیم سازی و با اتلاف آنها مخالف است.

چنانچه در مواقعی بر اساس ضرورت و شرایط حاکم، پیمانکاران شهرداری مجبور به اتلاف سگ شدند نیز باید بر اساس ضوابط و شرایط بهداشتی، دفن آنها صورت گیرد تا موجب انتشار آلودگی نگردد.

مسئولان محیط زیست تنها مکلف به نظارت بر فرایند معدوم سازی و دفن بهداشتی گونه های تلف شده هستند درحالی که دهیاری ها و شهرداری ها هنگام دفن، موضوع را به محیط زیست برای حضور و نظارت اطلاع نمی دهند.

فرماندار بهار نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: تیم سه نفره ای طرحی درباره نحوه و چگونگی مدیریت و کنترل جمعیت سگ های ولگرد ارائه کردند که در صورت تائید آن، اقدام های موردنیاز در این شهرستان انجام می گردد.

احسان قنبری اضافه کرد: پس از موافقت محیط زیست با طرح یادشده با چهار شهرداری تابع شهرستان بهار وارد مکاتبه شده ایم تا بر اساس این طرح کار را پیش ببرند و شاهد کاهش پرسه زدن سگ های ولگرد و بلا صاحب در مناطق مسکونی باشیم.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3318

به "همدان ، واکنش ها به سگ کشی در شهرداری بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدان ، واکنش ها به سگ کشی در شهرداری بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید