همکاری مخفیانه هالیوود با دولت آمریکا برای تحریف حقایق بمباران هیروشمیا

به گزارش مجله بای بلاگ، در هفتاد و پنجمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما یک روزنامه نگار آمریکایی به افشاگری درباره همکاری مخفیانه هالیوود با دولت آمریکا برای تحریف حقایق مربوط به بمباران اتمی هیروشیما پرداخته است.

همکاری مخفیانه هالیوود با دولت آمریکا برای تحریف حقایق بمباران هیروشمیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گِرِگ میشل، روزنامه نگار و نویسنده آمریکایی در کتابی به افشاگری درباره همکاری مخفیانه سینمای هالیوود با دولت آمریکا برای تحریف بمباران اتمی هیروشیما در 75 سال پیش پرداخته است.

پایگاه دموکراسی ناو قرار است به زودی در برنامه ای به مناسبت هفتاد و پنجمین استفاده آمریکا از نخستین بمب اتمی برای بمباران شهر هیروشیما به آنالیز نقش هالیوود در تحریف حقایق این بمباران بپردازد.

دموکراسی ناو نوشته یکی از روش هایی که دولت آمریکا برای شکل دادن به روایت های مربوط به هیروشیما به آن متوسل شده، استفاده از سینمای هالیوود بوده است.

گرگ میشل کتابی با عنوان شروع یا خاتمه: چطور هالیوود و آمریکا یاد گرفتند نگرانی را کنار گذاشته و عاشق بمب شوند را در همین خصوص تألیف نموده است.

در این کتاب مستنداتی ارائه شده که نشان می دهد چطور بعد از بمباران هیروشیما بین استودیوهای فیلمسازی هالیوود بر سر ارائه تصویری دوست داشتنی از این بمباران رقابت شکل گرفته ست.

میشل می گوید: همه مستندات نشان می دهند که استفاده از آن بمب ضروری نبوده. این امکان وجود داشته که استفاده از آن را به تأخیر انداخت و یا از آن استفاده نکرد.

وی اضافه نمود: ولی چیزی که مهم بود این بود که یک روایت موجه ساخته گردد و این همان کاری بود که ترومن و متحدانش با یاری رسانه های همدستشان انجام دادند.

75 سال پیش در چنین روزی (6 آگوست 1945) یک جنگنده بی - 29 ارتش ایالات متحده اولین بمب اتمی تاریخ بشر را بر سر مردم شهر هیروشیمای ژاپن فروافکند.

انفجار قارچی حاصل از این بمب 90 درصد از این شهر را در یک لحظه نابود کرد و 80 هزار نفر را در چند ثانیه به کام مرگ کشاند. ده ها هزار نفر دیگر نیز در ماه ها و سال های بعد در اثر تشعشعات رادیواکتیو حاصل از این انفجار وحشتناک جان خود را از دست دادند.

3 روز بعد، یک هواپیمای بی - 29 دیگر آمریکایی یک بمب هسته ای دیگر را این بار بر شهر ناگازاکی فروانداخت و 40 هزار نفر را به قتل رساند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3632

به "همکاری مخفیانه هالیوود با دولت آمریکا برای تحریف حقایق بمباران هیروشمیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری مخفیانه هالیوود با دولت آمریکا برای تحریف حقایق بمباران هیروشمیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید