واکنش سعیدی به عدم ارسال اساسنامه کمیته به فدراسیون ها

به گزارش وبلاگ خرید، دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: محتوای اساسنامه کمیته نسبت به مجمع سال گذشته تغییر خاصی نکرده و تنها تغییرات ویرایشی داشته است.

واکنش سعیدی به عدم ارسال اساسنامه کمیته به فدراسیون ها

کیکاووس سعیدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص برگزاری مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در عمان گفت: مجمع عمومی به صورت حضوری برگزار خواهد شد و دکتر صالحی امیری، نصرالله سجادی، پیمان فخری و فتاحیان به عنوان نمایندگان ایران در آن حضور خواهند داشت. آن نفراتی که امکان حضور در این مجمع را ندارند، می توانند به صورت وبینار در مجمع حاضر شوند. یکی از موضوعات مهم دستور جلسه این مجمع انتخاب میزبان بازی های آسیایی 2030 بود. عربستان و قطر دو کاندیدا برای دریافت این میزبانی هستند.

وی در ادامه در خصوص سفر نمایندگان قطر به ایران گفت: نمایندگان قطر برای گفتگو و رایزنی سفر یک روزه ای به ایران داشتند. ما نیز فردا پیشنهادات خود را برای این کشور جمع بندی می کنیم و برای آنها ارسال می کنیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص میزان پرداختی به فدراسیون های المپیکی و بودجه یاریی 5 میلیاردی مصوب گفت: فدراسیون کشتی و بسکتبال به ترتیب 450 و 400 میلیون تومان از این یاری را دریافت کردند. یاری به فدراسیون کاراته در حال اجرا است و 350 میلیون تومان به این فدراسیون پرداخت خواهد شد که فدراسیون های دیگر نیز درخواست های خود را ارائه کردند که توسط کمیته فنی ستاد بازی های المپیک در کمیته ملی المپیک آنالیز می گردد.

سعیدی در پاسخ به این سوال که با توجه به برگزاری مجمع سالیانه کمیته ملی المپیک در چند ماه آینده آیا اساسنامه که تاییدیه IOC را دارد به فدراسیون ها ارسال می گردد، گفت: اساسنامه قبل از برگزاری مجمع سال 98 برای فدراسیون ها ارسال شد و در چند رفت و برگشت فدراسیون ها نظر خود را ارائه کردند و این اساسنامه در مجمع عمومی سال گذشته به تصویب اعضا رسید بعد از آن اساسنامه برای IOC ارسال و به تایید آنها نیز رسید. محتوای این اساسنامه تغییر خاصی نکرده و تنها تغییرات ویرایشی داشته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی درخصوص اینکه تاییدیه اساسنامه در شورای نگهبان در چه مراحلی است، اضافه کرد: در حال حاضر معاونت حقوقی دولت و دبیر هیئت دولت در حال پیگیری امور برای تایید این اساسنامه در شورای نگهبان می باشند و با این شورا در تعامل هستند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در سرانجام توضیح داد: جلسه ستاد عالی بازی های المپیک صبح یکشنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان و اعضای این ستاد برگزار خواهد شد. در این جلسه در خصوص برنامه های فرهنگی و مشخص لباس کاروان ایران در المپیک توکیو گفتگو خواهد شد و طرح های نهایی توسط کارگروه مد و لباس کشور رونمایی خواهد شد و نظرسنجی در خصوص طرح نهایی لباس کاروان ایران انجام خواهد شد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5284

به "واکنش سعیدی به عدم ارسال اساسنامه کمیته به فدراسیون ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سعیدی به عدم ارسال اساسنامه کمیته به فدراسیون ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید