پاکبان های نمونه شهر تهران انتخاب شدند

به گزارش وبلاگ خرید، معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند از انتخاب 30 پاکبان نمونه شهر تهران اطلاع داد.

پاکبان های نمونه شهر تهران انتخاب شدند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نرگس رجایی معاون اجتماعی سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به فعالیت 14 هزار پاکبان در پایتخت گفت: بدون شک، رفت و روب روزانه 124 کیلومتر مربع از کلانشهر تهران به صورت دستی یا با استفاده از ماشین آلات مختلف فرایند ساده ای نیست و کوشش بسیار زیاد پاکبانان را می طلبد.

وی ادامه داد: پاکبانان از زحمتکش ترین اقشار جامعه بوده و همیشه در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند و این موضوع با شیوع ویروس کرونا نمود بیشتری پیدا نموده است.

رجایی گفت: به همین منظور، سازمان مدیریت پسماند موضوع انتخاب پاکبان نمونه شهر تهران را در تاریخ 23 اردیبهشت ماه امسال در دستور کار خود قرار داده و پس از انتشار فراخوان انتخاب پاکبان نمونه شهر تهران در خردادماه، از 17 خرداد پذیرای دریافت تماس های شهروندان و شهرداری های مناطق 22 گانه برای ثبت مشخصات پاکبان های منتخب بوده است.

رجایی با اشاره به شاخص های انتخاب پاکبان نمونه گفت: برخورداری از حسن معاشرت و سعه صدر در ارتباط با شهروندان و همکاران، امانت داری و حفظ بیت المال، خیرخواهی و کمک رسانی به دیگران، رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی، مشارکت موثر در موقعیت های بحرانی، تشویق و ترغیب دیگران به حفظ پاکیزگی و نظافت شهر و ... از جمله مهم ترین شاخص های مد نظر جهت انتخاب پاکبان نمونه بوده است.

به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند، در نهایت 8 پاکبان با رای شهروندان تهرانی و 22 پاکبان با معرفی شهرداری مناطق 22 گانه به عنوان پاکبان های نمونه برگزیده شدند. هر چند که پیش از این قرار بود طى مراسمی ویژه با حضور اعضاى شوراى شهر و مدیران ارشد شهرداری از منتخبین تقدیر گردد، اما به دلیل شروع موج دوم شیوع ویروس کرونا برگزارى این مراسم منتفى شد. ولى تقدیر از این عزیزان به زودى و به نحوى شایسته و با رعایت موازین بهداشتى انجام خواهد شد.

رجایی در انتها با توجه به تدوین دستورالعمل آموزشى همیاران کاپ در دو نسخه عمومى و ویژه پاکبانان گفت: پاکبانان نمونه انتخاب شده طى یک دوره به عنوان همیاران کاپ آموزش دیده و کمک گر سازمان مدیریت پسماند در محلات و مناطق خواهند بود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3884

به "پاکبان های نمونه شهر تهران انتخاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکبان های نمونه شهر تهران انتخاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید