پاکستان در پی افزایش تنش ها 80 درصد پروازهای افغانستان را محدود کرد

به گزارش وبلاگ خرید، پس از افزایش تنش های لفظی بین افغانستان و پاکستان، دولت اسلام آباد به بهانه جلوگیری از ویروس کرونا بطور یکجانبه 80 درصد پروازهایش را به این کشور محدود کرد.

پاکستان در پی افزایش تنش ها 80 درصد پروازهای افغانستان را محدود کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نعیم صالحی سخنگوی اداره هوانوردی غیرنظامی افغانستان گفت که پاکستان بطور یکجانبه و برخلاف توافقنامه بین دو کشور 80 درصد پروازهای افغانستان به اسلام آباد را کاهش داده است.

درحالی که پاکستان دلیل این اقدام را جلوگیری از گسترش ویروس کرونا عنوان نموده است اما صالحی به صبح کابل گفت که هرگونه تصمیم در این باره باید با مشورت دو طرف گرفته گردد.

وی ادامه داد که اگر پاکستان به تصمیم یکجانبه تاکید کند و مشکل حل نگردد، افغانستان نیز پروازهایش به این کشور را محدود خواهد نمود.

صالحی گفت که براساس تفاهم نامه دو کشور، هواپیمای شرکت هوایی کام ایر می تواند هفته ای 5 پرواز به اسلام آباد داشته باشد و در مقابل هواپیمای شرکت هوایی پی آی ای پاکستان نیز می تواند در هر هفته 5 پرواز به کابل انجام دهد اما دولت اسلام آباد به دلیل آنچه جلوگیری از گسترش کرونا خوانده 4 پرواز افغانستان به کشورش را لغو نموده است.

پاکستان پیش از این نیز بارها راه های زمینی و تجاری افغانستان به این کشور را بطور یکجانبه مسدود و یا بر آن محدودیت اعمال نموده بود که نقدها دولت افغانستان را در پی داشت.

اسلام آباد درحالی پروازها را محدود نموده است که گزارش ها حاکی از تحریم شدن حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان به دلیل نقدهاش علیه پاکستان است.

.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7482

به "پاکستان در پی افزایش تنش ها 80 درصد پروازهای افغانستان را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان در پی افزایش تنش ها 80 درصد پروازهای افغانستان را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید