کرونا شنا را در چشمه علی متوقف نکرد!، پاسخ تأمل برانگیز میراث فرهنگی شهرری

به گزارش وبلاگ خرید، تابستان برای بچه ها یادآور فراغت از تحصیل و گشت و گذار آزادانه است. آن ها ترجیح می دهند در فصل گرما همراه با خانواده به طبیعت پناه ببرند و از خنکای خدادادی حاصل از جاری شدن چشمه ها و رودخانه ها لذت ببرند. یکی از چشمه های تاریخی که از گذشته تا به حال به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای تفریح تابستانی خانواده ها و بچه ها شناخته شده، در شهر ری قرار گرفته است. این چشمه، چشمه علی است.

کرونا شنا را در چشمه علی متوقف نکرد!، پاسخ تأمل برانگیز میراث فرهنگی شهرری

چشمه علی این روز ها هم به روایت تصاویر، پذیرای بچه ها زیادی است؛ اما این موضوع با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، چندان خوشایند و شادی بخش نیست. این اتفاق می تواند زمینه افزایش ابتلا به ویروس مذکور و مرگ و میر ناشی از آن را بیشتر فراهم کند.

ما با همین دغدغه به سراغ امیر مصیب رحیم زاده رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری رفتیم و از او پرسیدیم چه اقدامی برای ممانعت از تجمع بچه ها در اطراف چشمه علی و حفاظت از جان آینده سازان کشورمان انجام داده اند؟

امیر مصیب رحیم زاده، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری در این باره به خبرنگار ما گفت: تابلوی شنا ممنوع در محل چشمه علی نصب شده است، اما افراد و بچه های که برای گذراندن اوقات فراغت به این محل مراجعه می کنند، قوانین مرتبط به شرایط فعلی کشور را رعایت نمی کنند. بنابراین نیروی انتظامی نیز باید به ما کمک کند تا بتوانیم از تجمع در اطراف چشمه علی و آبتنی در آب این چشمه تاریخی ممانعت کنیم. ما قدرت اجرایی لازم و کافی برای این کار نداشته ایم.

او اظهار کرد: از طرف دیگر باید سطح آگاهی افراد نسبت به تبعات تجمع در اطراف چشمه علی و تأثیر آن روی سلامت افراد جامعه را افزایش بدهیم. اگرچه ما بچه ها و خانواده هایشان را ارشاد می کنیم و دغدغه سلامت اقشار مختلف جامعه را داریم، اما کار جلوگیری از تجمع اقشار مختلف جامعه به خصوص بچه ها و نوجوانان در اطراف چشمه علی بسیار مشکل است.

باشگاه خبرنگاران

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: گردشبان
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3138

به "کرونا شنا را در چشمه علی متوقف نکرد!، پاسخ تأمل برانگیز میراث فرهنگی شهرری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا شنا را در چشمه علی متوقف نکرد!، پاسخ تأمل برانگیز میراث فرهنگی شهرری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید