گابارد از ادامه مناظره منع شد، مناظره بعدی فقط بین بایدن و سندرز

به گزارش مجله بای بلاگ، کمیته ملی حزب دموکرات قواعد مربوط به حضور نامزدهای این حزب در مناظرات ریاست جمهوری آمریکا را تغییر داد و تولسی گابارد تنها زن نامزد این رقابت ها را از مناظره 25 اسفند آریزونا منع کرد.

گابارد از ادامه مناظره منع شد، مناظره بعدی فقط بین بایدن و سندرز

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیته ملی حزب دموکرات (عالی ترین نهاد تصمیم گیر در این حزب) شرایط مورد احتیاج برای حضور در مناظرات نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تغییر داد و ضمن محروم کردن تولسی گابارد، مناظره بعدی را به مناظره دو نفره جو بایدن و برنی سندرز تبدیل کرد.

طبق گزارش نیویورک تایمز و دیگر رسانه های آمریکایی از قبیل بیزینس اینسایدر، کمیته ملی حزب دموکرات در تازه ترین اقدام خود برای مشخص قوانین و قواعد مربوط به رقابت درون حزبی نامزدها، دست به تغییر دوباره شرایط مورد احتیاج برای حضور در مناظرات ریاست جمهوری زده است.

با ابلاغیه جدید عالی ترین نهاد تصمیم گیر حزب دموکرات، تولسی گابارد عضو دموکرات مجلس نمایندگان و تنها زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 از حضور در مناظره بیست و پنجم اسفند ماه نامزدهای دموکرات در شهر فینیکس ایالت آریزونا منع شده است.

تا پیش از این طبق مقررات کمیته ملی حزب دموکرات، در صورت برخورداری یک نامزد از حداقل یک موکل انتخاباتی (Delegate) او می توانست در مناظره نامزدهای این حزب حاضر گردد اما این کمیته روز آدینه (دیروز) اعلام نموده که شرط حضور در مناظره داشتن دارا بودن حداقل 20 درصد از آرای موکلان انتخاباتی است.

با ابلاغیه جدید عالی ترین نهاد تصمیم گیر حزب دموکرات، تولسی گابارد که توانسته بود به دنبال انتخابات درون حزبی سه شنبه عظیم رای دو موکل انتخاباتی را کسب کند، از حضور در مناظره بعدی نامزدهای دموکرات محروم شده است.

گابارد که بعد از انصراف های اخیر ایمی کلوباچار و الیزابت وارن از مبارزات نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها زن باقی مانده در مبارزات درون حزبی دموکرات ها است، به اقدام کمیته ملی این حزب شدیدا انتقاد نموده است.

جو بایدن و برنی سندرز

این نماینده ایالت هاوایی در مجلس نمایندگان آمریکا همچنین از جو بایدن و برنی سندرز نامزدهای پیشتاز انتخابات دموکرات ریاست جمهوری 2020 خواسته که با اقدام تازه کمیته ملی حزب مخالفت نمایند.

گابارد در توئیتر خطاب به حامیانش نوشت: کمیته ملی حزب دموکرات در ادامه بازداشتن من از صحنه مناظرات، حالا یک بار دیگر و خودسرانه (شروط مربوط به) صلاحیت های حضور در مناظره را تغییر داد. آنها قبلا دقیقا در مسیری برعکس حرکت نموده بودند تا (مایکل) بلومبرگ در مناظرات شرکت کند. من از شما می خواهم در کنار من در برابر کوشش واضح کمیته ملی دموکرات برای محروم کردنم از مناظرات بایستید.

وی اضافه نمود: جو بایدن و برنی سندرز! من مطمئنم که شما با من در این موضوع هم نظر هستید که نامزد حزب دموکرات باید کسی باشد که در کنار انجام دادن کار درست قرار بگیرد به همین دلیل من از شما می خواهم شجاعت انجام کار درست را داشته باشید و در برابر کوشش کمیته ملی حزب دموکرات برای ممانعت از مشارکت من در مناظرات بایستید.

در صورت پابرجا ماندن ابلاغیه جدید کمیته ملی حزب دموکرات، برای اولین بار از زمان شروع کارزار مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مناظره بعدی نامزدهای این حزب تنها بین معاون اوباما و سناتور ایالت ورمونت برگزار خواهد شد.

به دنبال انتخابات سه شنبه عظیم، بایدن توانست نامزد پیشتاز گردد. وی اکنون رای 638 موکل انتخاباتی را دارد و سهم سندرز 563 موکل انتخاباتی است. هر نامزدی که بتواند 1991 موکل انتخاباتی را کسب کند، نامزد نهایی حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان ماه 1399 خواهد شد.

م

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1100

به "گابارد از ادامه مناظره منع شد، مناظره بعدی فقط بین بایدن و سندرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گابارد از ادامه مناظره منع شد، مناظره بعدی فقط بین بایدن و سندرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید