گاز هیچ مشترکی در زمستان قطع نمی گردد

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران، محمدحسین عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز کشور با اشاره به قطع گاز نیروگاه های برق گفت: در حال حاضر نیروگاه های برق یکی از مصرف کنندگان اصلی گاز در کشور هستند.

گاز هیچ مشترکی در زمستان قطع نمی گردد

او ادامه داد:گاز هیچ مشترکی در زمستان به خصوص نیروگاه های برق که در این فصل برق مصرفی واحد های خانگی و تجاری را تامین می نمایند قطع نمی گردد، طبق روال هر سال مصرف گاز در فصل زمستان افزایش پیدا می نماید.

سخنگوی شرکت ملی گاز کشور توضیح داد: طبق قانون، بهای گاز مصرفی نیروگاه ها باید به شرکت ملی گاز پرداخت گردد، تا به امروز دیرکرد هایی در پرداخت بهای گاز نیروگاه ها داشتیم.

عسگری توضیح داد: در حال حاضر 900 میلیون مترمکعب گاز از میدان های گازی کشور تحویل پالایشگاه ها داده می گردد که پس از پالایش و جداسازی فرآورده ها، حدود 830 میلیون مترمکعب آن به شبکه سراسری گاز تزریق می گردد.

او گفت: سال های گذشته هم در یک دوره زمانی، گاز نیروگاه های CHP به دلیل بدهی به طور موقت قطع شد، اما فرایند گازرسانی به این نیروگاه ها دوباره برقرار شد تا از لحاظ مالی آسیبی نبینند.

سخنگوی شرکت ملی گاز کشور بیان نمود: تمامی واریزی ها نیروگاه ها به حساب خزانه داری دولت است، چنانچه بازدهی فراوری این واحد ها کمتر از 50 درصد باشد، تعرفه گازبهای آنها به صورت صنعتی و در صورتی که بازدهی آن ها بیشتر از 50 درصد باشد مانند تعرفه نیروگاه های عظیم محاسبه می گردد.

عسگری اضافه کرد: در حال حاضر در کشور 83 نیروگاه وجود دارد که از این تعداد، 59 نیروگاه ها بخاری یا سیکل باز گاز هستند که بازده آنها 28 درصد و یا کمتر از 20 درصد است. 24 نیروگاه دیگر، دارای سیکل ترکیبی با بازده بالا در حدود 47 درصد هستند. ارتقای بازدهی نیروگاه ها در کشور به اقدامات اساسی و سرمایه گذاری مناسب برای ایجاد زیرساخت ها احتیاج دارد.

او توضیح داد: در نهایت توصیه ما به نیروگاه ها این است که بدهی خود را به شرکت گاز پرداخت نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5387

به "گاز هیچ مشترکی در زمستان قطع نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاز هیچ مشترکی در زمستان قطع نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید