اخبار صنعت

ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی ماند

نمایندگان سنا در نشست رأی گیری درباره استیضاح رئیس جمهور این کشور، وی را از هر دو اتهام وارده تبرئه کردند و ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی ماند.

5 فروردین 1399

یک نمایشگاه حرفه ای برای کارجویان

فارغ التحصیلی از دانشگاه با همه خوشی هایش، آغاز روبه رو شدن با یک نگرانی بزرگ برای بسیاری از جوان هاست: اشتغال. دانشجویان دیروز برای آنکه به بیکاران امروز تبدیل نشوند باید وارد فرایند بعضاً طولانی و طاقت فرسای یافتن شغل شوند؛ فرایندی که با آن آشنا نیستند...

2 فروردین 1399

یادی از دکتر ایرج افشار سیستانی بزرگترین واقف کتاب دنیا اسلام

به گزارش خبرنگاران ، دکتر ایرج افشار سیستانی متولد 1319 زابل است و از چهره های پرکار فرهنگی به شمار می آید. از وی تا به حال بیش از 150 عنوان کتاب در حوزه های جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مالی منتشر شده که کتاب دو جلدی ایل ها، چادرنشینان و طوایف عشایری...

26 اسفند 1398

هوای مشهد ناسالم می گردد

خبرنگاران/خراسان رضوی بر اساس پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی جوی نسبتا پایدار طی سه روز آینده در سطح استان خواهیم داشت که سبب افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خراسان رضوی از جمله شهرستان مشهد خواهد شد.

26 اسفند 1398

10 صبحانه مقوی برای بچه ها

تصور می کنید میز صبحانه تان تکراری شده یا فرزندان تان مثل سابق رغبتی به خوردن این وعده ندارند؛ وقت آن است که فکری برای این موضوع کنید.

25 اسفند 1398

فراوری محصولی راهبردی با کوشش محققان ایرانی بومی سازی شد

صمغ زانتان نخستین نسل جدید چندقندی برون سلولی در علم زیست فناوری است و محققان ایرانی توانسته اند به این فناوری دست یابند.

24 اسفند 1398

همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی در شبکه تجارت بین المللی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، سید روح الله لطیفی دبیر کل دومین همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی و صنایع وابسته در شبکه تجارت بین المللی در این خصوص گفت: شبکه لجستیک و پایانه های حمل و نقل چند وجهی از مهمترین ابزارهای یاری به توسعه ترانزیت منطقه ای است و البته از سوی...

23 اسفند 1398

کاریابی در کانادا چگونه انجام می گردد؟

روز به روز بر شمار ایرانیانی که به کانادا مهاجرت نموده اند یا در حال عزیمت به این کشور هستند بیشتر می گردد. حضور در یک کشور جدید و درگیر شدن با اختلافات فرهنگی، دوری از خانواده و دوستان و تحمیل هزینه های اقتصادی جدی، از بدیهی ترین اتفاقاتی است که در روزهای...

21 اسفند 1398

حرکت دانشگاه آزاد برای تبدیل شدن به دانشگاهی فناور و کارآفرین جدی است

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد گفت: حرکتی که در این دانشگاه برای تبدیل شدن به یک دانشگاه فناور و کارآفرین شکل گرفته، بسیار جدی است.

19 اسفند 1398

رکورد مصرف گاز در کشور شکسته شد

خبرنگاران: مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل 254 میلیون متر مکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران طی 24 ساعت گذشته با وجود شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور اطلاع داد.

17 اسفند 1398

مغزهای ایران را دریابیم

خبرنگاران/خراسان جنوبی رییس سابق دانشگاه بیرجند با بیان اینکه روال فرار مغزها از ایران شدت دارد و دانشجویان خوب از کشور خارج می شوند، گفت: نباید این روال ادامه یابد و باید تدبیری اندیشید که دانشجو ارتباظش با ایران قطع نشود.

13 اسفند 1398

خودرو های خوش شانس بازار ایران

بازار خودرو چند هفته ای است که به مدار افزایشی قدیم خود بازگشته است. پراید بار دیگر چهارچوب قیمتی خود را شکسته است و با سرعت به رکورد 60 میلیون تومانی پیش می رود.

6 اسفند 1398

طرح های درآمدزایی در دهکده های گردشگری استان بوشهر اجرا می شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم صنعت گردشگری در توسعه و رونق مناطق، تکمیل این طرح ها در استان بوشهر تسریع و طرح های درآمدزایی در دهکده های گردشگری اجرا می شود.

5 اسفند 1398

فرصت سوزی در منطقه گردشگری ملارد، خوشنام حال و روز خوشی ندارد

خبرنگاران-گروه استان ها: امروزه گردشگری به یکی از حوزه های درآمدزا و جذاب در جهان تبدیل شده و ارزآوری و سودآوری آن به اندازه ای است که عنوان صنعت را در کنار خود یدک می کشد.

4 اسفند 1398

ام دی اف با روکش ملامینه

ام دی اف از جمله فرآورده های چوب است که به صورت روکش شده مورد استفاده قرار می گیرد. این تخته فیبر در مقایسه با سایر چوب های فشرده نظیر تخته لایه و نئوپان از خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فزونی برخوردار بوده و به دلیل زیبایی ایده آل و مقاومت لازم در برابر عوامل...

4 اسفند 1398

نمایندگان ایران با پیروزی کار خود را شروع کردند

مسابقات جهانی ربوکاپ 2017 ژاپن در بخش دانشجویی از امروز با آغاز پیروز تیم های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در لیگ های ربات های انسان نما و فوتبالیست سایز کوچک به صورت رسمی آغاز شد.

2 اسفند 1398

تهاتر و مبادله با پول ملی راه چاره توسعه روابط ایران و قراقستان

در مراسم روز اقتصاد قزاقستان که به همت معاونت بین الملل اتاق ایران برگزار گردید، توانمندی ها و ظرفیت های قزاقستان برای سرمایه گذاری و تجارت و توسعه روابط مالی به کشورهای عضو اوراسیا بر اساس توافقات اجرا شده، تشریح شد.

30 بهمن 1398

تپه ازبکی قابلیت تبدیل به قطب گردشگری کشور را دارد

خبرنگاران/البرز رییس اداره میراث فرهنگی اشتهارد و نظرآباد بر ضرورت توجه به ظرفیت های بوم گردی اشتهارد تاکید نمود.

29 بهمن 1398

کشمش های برگشتی

صادرات محصولات کشاورزی درحالی با مسائل متعدد دست و پنجه نرم می کند که شاید تا به امروز برندسازی و نبود صنایع تبدیلی و البته تحریم ها و موضوع پیمان سپاری ارزی را به عنوان پاشنه آشیل این حوزه مطرح می کردند، اما در برخی محصولات غیرنفتی کشورمان مسائلی وجود...

23 بهمن 1398

جزئیات جدید آنالیز های شهرداری برای شناسایی بوی مرموز ، گزارش منتشر شده درباره بوی تهران اولیه است

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر اینکه گزارش منتشر شده درباره بوی نامطبوع تهران گزارشی اولیه است به تشریح آنالیز های میدانی و آزمایشگاهی در دست اقدام شهرداری تهران برای شناسایی منشأ بوی نامطبوع پرداخت.

21 بهمن 1398
تعداد: (26)