یادی از دکتر ایرج افشار سیستانی بزرگترین واقف کتاب دنیا اسلام

به گزارش وبلاگ خرید ، دکتر ایرج افشار سیستانی متولد 1319 زابل است و از چهره های پرکار فرهنگی به شمار می آید. از وی تا به حال بیش از 150 عنوان کتاب در حوزه های جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مالی منتشر شده که کتاب دو جلدی ایل ها، چادرنشینان و طوایف عشایری وی در سال 1367 کتاب سال ایران شناخته شده است. همچنین این کتاب به عنوان کتاب برتر در گنجینه طلایی بزرگ لنین مسکو به ثبت رسیده است.

یادی از دکتر ایرج افشار سیستانی بزرگترین واقف کتاب دنیا اسلام

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت آنلاین چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

از دیگر افتخارات افشار سیستانی می توان به برترین نویسنده و پژوهشگر صنعت گردشگری ایران در سال 1384، دریافت نشان ادبی تاجیکستان در سال 1387 و چهره ماندگار از سوی شهرداری تهران و کمیسیون ملی یونسکو در ایران در امسال اشاره نمود.

دکتر ایرج افشار سیستانی را که نویسنده و پژوهشگر ایرانشناس است به پاس پژوهش های گسترده در حوزه خلیج فارس به نام پدر خلیج فارس لقب داده اند.

ایرج افشار سیستانی زحمات 45 ساله تحقیقی و پژوهشی خود را در قالب 14 هزار جلد کتاب، مجله ، فصلنامه، عکس، لوح، دست نوشته ها و هدایای دریافتی داخلی و خارجی را در مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان وقف نموده است.

براساس این گزارش، این کتابخانه 100 درصد تخصصی درباره ایران شناسی است و کتابهای معتبری در زمینه تاریخ مناطق مختلف کشور در آن موجود و به زیبایی تحقیق و تفکیک شده است.

ارزش بالای معنوی و مادی کتابخانه استاد ایرج افشار سیستانی، سبب شد تا کارشناسان اسناد ملی پس از بازدید از این کتابخانه به سبب ارزشمندی و نفیس بودن کتاب ها، نتوانند برای آن قیمت مادی معین نمایند.

بعضی کتاب های مرجع موجود در این کتابخانه حتی در کتابخانه ملی ایران وجود ندارد.

لازم به ذکر است ، این محقق و پژوهشگر نامی ایران علاوه بر وقف کتابخانه کم نظیر، گران قدر خود، تمام حقوق مادی و معنوی تالیفات خود را نیز وقف نموده است. چاپ 136 جلد کتاب گوشه ای از فعالیت های فرهنگی، تحقیقی و پژوهشی دکتر ایرج افشار سیستانی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 576

به "یادی از دکتر ایرج افشار سیستانی بزرگترین واقف کتاب دنیا اسلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادی از دکتر ایرج افشار سیستانی بزرگترین واقف کتاب دنیا اسلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید