259 روز پاک در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شد ، 14 روز آلوده

به گزارش مجله بای بلاگ، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 273 روز امسال این استان، 14 روز آلوده و 259 روز پاک بوده است.

259 روز پاک در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شد ، 14 روز آلوده

به گزارش خبرنگاران، عبدال دیانتی درگفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه نمود: از 273 روز امسال در استان کهگیلویه و بویراحمد 14 روز آلوده و 259 روز پاک بوده که از این تعداد 12 روز مربوط به شهر گچساران و 2 روز مربوط به شهر یاسوج است.

وی اظهارکرد: در گچساران به تفکیک روزهای ناسالم برای افراد حساس 7 روز، ناسالم برای عموم و بسیار ناسالم 5 روز و تعداد روزهای پاک 261 روز بوده است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در یاسوج تعداد روزهای ناسالم برای افراد حساس 2 روز و 271 روز پاک داشته ایم.

دیانتی توضیح داد: در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها دو ایستگاه سنجش آلودگی داریم که یکی از این ایستگاه ها در شهر گچساران و یک ایستگاه نیز در شهر یاسوج واقع شده است.

وی با بیان اینکه دو ایستگاه سنجش آلودگی دیگر برای دو شهر استان احتیاج داریم، ادامه داد: شهرهای لیکک، مرکز شهرستان بهمئی و دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه به علت همجواری با استان خوزستان و عبور ریزگردها از این استان احتیاجمند ایستگاه سنجش آلودگی هستند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تقریبا بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای خرید دستگاه سنجش آلودگی احتیاج است.

دیانتی توضیح داد: طی امسال 31 واحد آلاینده و آلوده در استان شناسایی شده که جهت برطرف آلودگی این واحدها اخطاریه به صاحبان آن ها داده شده است و این صنایع تا زمانی که برطرف آلودگی ننمایند، به عنوان صنایع آلوده شناخته می شوند و باید یک درصد فروش خود را به عنوان عوارض آلایندگی به سازمان امور مالیاتی پرداخت نمایند.

وی تاکید نمود: کنترل و پایش صنایع آلاینده از سوی کارشناسان محیط زیست به طور دوره ای و مداوم انجام و نمونه برداری خواهد شد و در صورتی که این صنایع تهدیدی برای بهداشت محیط محسوب شوند ضمن تشکیل پرونده، به مراجع قضایی معرفی و از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری می گردد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 107

به "259 روز پاک در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شد ، 14 روز آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "259 روز پاک در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شد ، 14 روز آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید