3 نوع کوسه درخشان در نیوزلند رصد شد

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، محققان 3 گونه مختلف یعنی کوسه کیتفین، کوسه فانوسی شکم سیاه و کوسه فانوسی جنوب در آب های نیوزلند رصد نموده اند که در اعماق اقیانوس می درخشند. هر 3 گونه در عمق 200 تا هزار متری آب زندگی می نمایند و جالب آنکه قابلیت درخشش آنها تا به امروز رصد نشده بود.

3 نوع کوسه درخشان در نیوزلند رصد شد

البته این تحقیق بیشتر روی کوسه کیتفین متمرکز است زیرا محققان نمی دانند چرا این حیوان مهره دار بزرگ قابلیت درخشندگی دارد.

سال گذشته این کوسه ماهی ها طی یک پژوهش درباره ماهی های شرق نیوزلند جمع آوری شدند و محققان در مخزن هایی ویژگی های آنها را رصد کردند. کوسه کیتفین که گاهی طول آن به 1.8 متر نیز می رسد، اکنون به عنوان بزرگترین مهره دار درخشان دنیا شناخته شده است.

محققان معتقدند کوسه ها از توانایی درخشش برای پنهان شدن از دیدرس طعمه ها و روشن کردن کف اقیانوس هنگام شکار استفاده می نمایند. اما برای تأیید این نظریه به شواهد بیشتری احتیاج است.

به گفته جروم مالفت محقق ارشد این پژوهش از دانشگاه لوویان لا نو در بلژیک، کوسه های کشف شده در نیوزلند فراوری نور را از طریق هورمون هایشان کنترل می نمایند. این درحالی است که بیشتر ارگانیسم های درخشان رصد شده از اعصاب برای تنظیم درخشندگی شأن استفاده می نمایند.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6370

به "3 نوع کوسه درخشان در نیوزلند رصد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نوع کوسه درخشان در نیوزلند رصد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید