6 ماه زمان برای مبارزه با خون آشام ها

به گزارش مجله بای بلاگ، کارشکنی ها و ایجاد اختلال در شبکه جابجایی فوتبال ایران به دست دلالان باعث آغاز حرکاتی برای شناسایی این متخلفان و معرفی آنها به مراجع قضایی شده است.

6 ماه زمان برای مبارزه با خون آشام ها

به گزارش خبرنگاران ، فسادهای موجود در برخی مدارس فوتبال، اتفاقات شنیع و غیرقابل باور اخلاقی، جابجایی غیرقانونی بازیکن، تغییر شناسنامه بازیکنان، مذاکره غیرقانونی بازیکنان تیم های دیگر، وارد کردن فرایند انعقاد قرارداد به راستا غیرقانونی، برداشتن درصد قابل توجه از روی قرارداد بازیکنان و کلاهبرداری از طریق فروش بازیکنان بی کیفیت که عموما خارجی هستند بارزترین تخلفات شبکه دلالان و برخی از مربیان به شمار می رود.

یک منبع آگاه به خبرنگاران گفت بر اساس تفحص های اجرا شده و شناسایی برخی از سرشبکه های دلالی قرار بر این است که ظرف مدت 6 ماه به تمامی پفراینده های مربوط به آن رسیدگی و حضور مجدد این افراد در فوتبال جلوگیری شود.

برخی از دلالان با محرومیت مادام العمر روبرو خواهند شد و علاوه بر آن برای رسیدگی به برخی از پفراینده های اخلاقی آنها مراجع قضایی ورود خواهند کرد.

در راستای مبارزه با فساد در فوتبال که فعلا رسیدگی به شرایط واسطه ها و یا همان دلالان فوتبالی در اولویت قرار گرفته است برخی از مربیان به خصوص افرادی که در رده های پایه فعالیت دارند نیز تحت بازپرسی قرار خواهند گرفت.

فساد در رده های پایه از سوی مربیان به قدری زیاد است که شمارش پفراینده های مربوط به آن زمان زیادی را صرف خواهد کرد. بزرگ ترین تخلف در رده های پایه مربوط به اخذ مبالغ کلان از بازیکنان و والدین آنها با وعده فرستادن آنها به یک تیم بزرگ است.

در رابطه با این موضوع ردپای فرزند یکی از بازیکنان اسبق و مطرح فوتبال ایران دیده می شود، فردی که به خانواده برخی از بازیکنان قول ترانسفر آنها را به تیم های خارجی را هم داده است.

شواهد غیرمستندی هم در رابطه با برخی از اقدامات و رفتارهای غیراخلاقی در برخی از مدارس فوتبال از سوی دلالان و مربیان شنیده می شود.

حجم پولی که در شبکه دلالیسم ایران جابجا می شود به قدری باورنکردنی و هنگفت است که با آن می توان سالیانه یک باشگاه بزرگ را با بازیکنانی ملی پوش خرید.

البته در ماه های اخیر بیشترین دردسری که دلال ها برای فوتبال ایران روبرو کرده اند مربوط به بازیکنان خارجی بی کیفیت می شود که البته این فقط یک سوی ماجرا قرار گرفته است. در سوی دیگر ماجرا که چندان دیده نمی شود بازیکنان بی کیفیت داخلی هم هستند که با تبلیغات کاذب مدیران برنامه ها به باشگاه های حرفه ای و حتی بزرگ فروخته می شوند و بدون برخورداری از کیفیت بالای فنی قراردادهای خوبی می بندند که البته سهم عمده آن به واسطه های غیرقانونی می رسد.

طبیعی است که دلالان و مربیان سودجو بیشتر در اطراف باشگاه های بزرگ و مطرح و در مجموع لیگ برتری بپلکند. تا امروز تلاش های باشگاه ها برای مبارزه با شبکه دلالیسم کافی نبوده و به نظر می رسد تلاش ها در این راستا به صورت عامدانه کافی نبوده است.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2229

به "6 ماه زمان برای مبارزه با خون آشام ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ماه زمان برای مبارزه با خون آشام ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید